تحصیل در کشور مجارستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور مجارستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور مجارستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور مجارستان
تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور مجارستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور مجارستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور مجارستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور مجارستان

شروط و الزامات تحصیل در کشور مجارستان

مراحل تحصیل در کشور مجارستان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور مجارستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور مجارستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور مجارستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور مجارستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

شرایط کلی تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان، در قلب اروپا، در منطقه‌ای هموار، با مناظری از دشت‌ها و تپه‌ها واقع شده است. پایتخت مجارستان بوداپست و واحد پولی این کشور، فارینت مجاری است. 

مجارستان عضو کشورهای حوزه شینگن در اروپا محسوب می‌گردد. سالیانه بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، در سیستم آموزش عالی مجارستان تحصیل می‌کنند. سیستم آموزش مجارستان، همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پیمان و معاهده بولونیا پیروی می‌کند.

 این بدان معناست که مدارک اعطا شده از سوی دانشگاه‌های مجارستان، مطابق با استانداردهای بین‌المللی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

 مدارک تحصیلی دانشگاه‌های مجارستان، به طور گسترده‌ای در بازار بین‌المللی قابل مقایسه و  انتقال هستند و دانشجویان این امکان را دارند که در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ای متفاوت از رشته کارشناسی خود ادامه تحصیل دهند.

کار حین تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای تامین بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی به کار دانشجویی مشغول شوند. 

دانشجویان بین‌المللی که قصد یافتن شغل دارند حتماً باید ویزای تحصیلی در اختیار داشته باشند و همچنین مجوز کار از اداره مهاجرت مجارستان را دریافت کنند.

برای انجام یک کار دانشجویی در کشور مجارستان نیاز به قرارداد کتبی میان دانشجو و کارفرما است. ساعات کار مجاز برای کار دانشجویی در کشور مجارستان با توجه به مقطع تحصیلی انتخاب می‌گردد. به طور متوسط، دانشجویان بین‌المللی مجاز هستند ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند؛ به شرطی که بتوانند به درس‌های خود نیز بپردازند.

هزینه‌های مسکن دانشجویی و خوابگاه‌ها در مجارستان

یافتن مکان مناسب و امن برای اقامت، بخش مهمی از تجربه تحصیل در خارج از کشور است. وقتی صحبت از مسکن دانشجویی در مجارستان است، شماچندین گزینه پیش‌روی خود دارید. اکثر دانشگاههای مجارستان خوابگاه دارند که معمولاً ارزانترین و مناسب‌ترین گزینه برای اقامت است. 

شرایط مطلوب و مقرون به صرفه بودن این خوابگاه‌ها، موجب بالا رفتن تقاضای اقامت تحصیلی از سوی دانشجویان بین‌المللی شده است. به‌همین دلیل شاید شانس اجاره چنین مکان مناسبی کمی دشوار به نظر آید.

تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان، تابع قوانین این کشور است. به‌طوری که افراد از سن ۳ تا ۶ سالگی در دوره پیش دبستانی و از سن ۶ تا ۱۶ سالگی در مدارس مجارستان و به‌صورت کاملا اجباری مشغول به تحصیل می‌شوند. آموزش در دوره ابتدایی به مدت ۸ سال و در مقطع متوسطه به مدت ۴ سال به‌طول می‌انجامد. 

دروس مقطع ابتدایی شامل آموزش زبان، ریاضیات، هنر، موسیقی، مطالعات محیطی، ادبیات، زیست‌شناسی، جغرافیا، تاریخ، شیمی و فیزیک است. دوره متوسطه در مجارستان به دوره Gimnazium معروف است. این مقطع تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌های مجارستان برنامه‌ریزی شده‌است.

تسلط به زبان انگلیسی در کشور مجارستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ازاین‌رو، سیستم آموزشی مجارستان هفته‌ای ۲۰ ساعت برای دانش‌آموزان، کلاس‌های زبان ارائه می‌دهد. مدارس بین‌المللی که در کشور مجارستان فعالیت می‌کنند، امکان تحصیل برای دانش‌آموزان غیربومی و خارجی را فراهم کرده‌اند.

 ازجمله مدارس مهم کشور مجارستان عبارتند از:

  • مدرسه بین‌المللی بوداپست (International School of Budapest)
  • مدرسه اروپایی اتریش مجارستان (The Austrian-Hungarian European School)
  • مدرسه فرانسوی بوداپست گوستاو ایفل (Gustave Eiffel French School of Budapest)
  • مدرسه بین المللی سک بوداپست (Sek Budapest International School)

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی مجارستان

در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی، هزینه‌های تحصیل در مجارستان بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ است. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی مجارستان، بسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی، متفاوت است.

عمدتا داروسازی و دندانپزشکی از جمله گزینه‌های گران‌قیمت هستند که شهریه آن‌ها بین ۱۲۰۰۰ یورو تا ۱۶۰۰۰ یورو است. در حالی که شهریه سایر برنامه‌های دانشگاهی می‌تواند به ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ یورو برسد.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی مجارستان

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که دانشگاه‌های خصوصی شهریه بیشتری را نسبت به دانشگاهای دولتی دریافت کنند. با این وجود، بهتر است قبل ازاقدام به تحصیل، ابتدا صفحه رسمی وبسایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید تا متوجه شوید که باید چه میزانی شهریه در دانشگاه مذکور پرداخت کنید.

دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی مجارستان، علاوه‌ بر پرداخت شهریه، ملزم به پرداخت هزینه درخواست، هزینه امتحان و هزینه ثبت‌نام نیز هستند که هر کدام بین ۱۰۰ یورو الی ۱۵۰ یورو است.

تحصیل در مجارستان و استفاده از بورسیه تحصیلی

تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که تحصیل در مجارستان را انتخاب می‌کنند، ارائه می‌شود. 

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما می‌توانید با درخواست یکی از بورس‌های تحصیلی موجود در مجارستان، هزینه‌های خود را کاهش دهید. دو مورد از این بورسیه‌ها عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum: این بورسیه برای متقاضیان تعدادی از کشورهای غیراروپایی قابل اقدام است. هر سال در حدود بیش از ۵ هزار دانشجو برای این بورسیه درخواست می‌دهند. این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ارائه می‌گردد.
  • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه متروپولیتن: این بورسیه از طرف در دانشگاه متروپولیتن بوداپست برای دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می گردد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند تا ۵۰ درصد هزینه‌های تحصیل خود را با این بورسیه پوشش دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب