تحصیل در کشور نروژ

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور نروژ را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور نروژ را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۶ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور نروژ
تحصیل در کشور نروژ

تحصیل در کشور نروژ

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور نروژ را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور نروژ میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور نروژ فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور نروژ

شروط و الزامات تحصیل در کشور نروژ

مراحل تحصیل در کشور نروژ

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور نروژ میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور نروژ را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور نروژ هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور نروژ

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

سیستم آموزشی در اعزام دانشجو به نروژ به‌صورت دولتی است. دلیل این مسئله آن است که همه افراد در این کشور از خدمات آموزشی یکسان بهره‌مند شوند. 

در کنار تحصیل رایگان با کیفیت بالای سیستم آموزشی، زندگی با سطح رضایتمندی بالا نیز باعث شده است که نروژ مقصد تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی در سرتاسر دنیا باشد.

مراحل اعزام دانشجو به نروژ

برنامه‌های تحصیلی در اعزام دانشجو به نروژ در سه‌پایه کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری انجام می‌شود. معمولاً تحصیلات در مقطع کارشناسی ۳ سال زمان می‌برد. تحصیل در این پایه شامل گرایش‌های گسترده است. دانشجویان کارشناسی در پایان تحصیل باید آزمون‌های مخصوصی را بگذرانند.

یکی از پایه‌های موردعلاقه دانشجویان خارجی در نروژ برنامه کارشناسی‌ارشد است که در مدت‌زمان دو سال انجام می‌پذیرد. شیوه تدریس در این پایه به شکل تئوری، سیمنار و تحقیقات است. تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد به زبان انگلیسی انجام می‌شود و حدوداً از ۱۲۰ واحد تشکیل‌شده که در پایان ارائه تز یا پایان‌نامه الزامی است.

مزایای تحصیل در کشور نروژ

از مزایای ادامه‌تحصیل در نروژ می‌توان به استانداردهای بالای زندگی در نروژ اشاره کرد. لازم‌به‌ذکر است بدانید که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است.

 از دیگر مزایای تحصیل در نروژ می‌توان به بازار کار فعال در این کشور اشاره کرد که باعث می‌شود افراد بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی برای تزریق به بازار کار اقدام کنند. 

مطمئناً مهم‌ترین مزیت تحصیل در کشور نروژ تحصیل رایگان است؛ به‌طورکلی دانشجویان بین‌المللی در تحصیل دانشگاه‌های دولتی موظف به پرداخت شهریه نخواهند بود.

تحصیل در کشور نروژ

نظام آموزشی نروژ

سیستم آموزشی در مقطع دانشگاهی در نروژ بسیار پیشرفته است. این کشور دارای موسساتی است که اغلب معتبر هستند و همگی از سوی دولت اداره می‌شوند. فرآیند بولونیا در سیستم تحصیلی در نروژ دیده می‌شود. سال تحصیلی در این کشور عموماً از ماه آگوست برگزار می‌شود.

ساختار اصلی تحصیل دانشگاهی در نروژ به صورت ۳+۲+۳ دنبال می‌شود یعنی زمان برای تحصیل مقطع لیسانس ۳ سال، برای فوق لیسانس ۲ سال و برای دکترا نیز ۳ سال مدنظر قرار می‌گیرد. اغلب کسانی که وارد تحصیلات عالی در نروژ می‌شوند در رده‌های سنی ۱۹ الی ۲۴ سال هستند. از حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد از آن‌ها مردان و ۴۳ درصد نیز بانوان هستند.

اعتبار دانشگاه‌های نروژ

دانشگاه اسلو در کشور نروژ رتبه اول را به خود اختصاص داده و در رتبه‌بندی جهانی رتبه ۱۲۱ را به خود اختصاص داده است. فضای تحصیلی در این دانشگاه کاملاً پژوهش محور است. انتقال واحدهای درسی از دانشگاه‌هایی با رتبه کمتر به دانشگاه اسلو کار ساده‌ای نخواهد بود.

دانشگاه برگن رتبه دوم در بین دانشگاه‌های کشور نروژ را دارد و در رتبه‌های جهانی رتبه ۱۹۷ را به خود اختصاص داده است. تنوع رشته‌های تحصیلی و سیستم بورسیه و کمک‌های مالی در این دانشگاه زیاد است.

دانشگاه نوروگان سومین دانشگاه معتبر در کشور نروژ بوده و رتبه ۳۵۱ در دنیا را دارد. این دانشگاه در رشته‌های مهندسی و فنی بسیار عالی عمل کرده است.

دانشگاه ترومسو رتبه ۴ در کشور نروژ و رتبه ۴۸۹ در دنیا را به خود اختصاص داده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه ارزان است.

دانشگاه آگدر رتبه ۵ در کشور نروژ و رتبه ۱۰۰۱ در دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در ابتدا از نظر هزینه بسیار گران قیمت بوده است اما امروزه توانسته قدرت انتقال واحد را افزایش دهد و تحت حمایت صندوق‌های سرمایه‌ای در کشور نروژ قرار گرفته است.

معادل سازی مدارک تحصیلی

بخش معادل سازی در نروژ در سال‌های گذشته بارها در کش و قوس تیم های مختلف تحلیل تحصیلی قرار گرفته است. اطلاعاتی که در این بخش به شما داده می‌شود آخرین و جدیدترین تصمیمی است که از سوی وزارت علوم نروژ اعلام شده است:

معادل‌سازی در این کشور تحت آژانسی به نام nokut صورت می‌گیرد. در صورتی که شما در ایران دارای مدرک فوق لیسانس از دانشگاه دولتی معتبر هستید و معدل شما بیش از ۱۷ است شما می‌توانید در ابتدا درخواست معادل‌سازی مدرک خود را به دولت نروژ اعلام کنید و به مدت حداقل ۱ ماه منتظر بمانید.

 شرایط تحصیلی شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود و قطعاً تز پایان نامه شما نیز به طور دقیق مشخص می‌شود. در نهایت در صورتی که با معادل سازی مدرک شما موافق اولیه صورت گرفت می بایست در یک مصاحبه شرکت کنید. 

حقیقت این است که این مصاحبه قالب روانشناسی دارد یعنی شما باید سعی کنید در این مصاحبه به سوالاتی پاسخ دهید که ربطی به رشته تحصیلی شما ندارد. شهریه دانشگاه های کشور نروژ در فضای معادل سازی گاهاً بیشتر از حد معمول است.

چاپ مقالات علمی در نروژ

در صورتی که مقالات چاپ شده زیادی داشته باشید برای ورود به مقطع دکترا در نروژ هم بسیار راحت تر هستید و هم هزینه کمتری پرداخت خواهید نمود. مقالات علمی در این کشور به شما اجازه می دهد که بدون شرکت در آزمون‌های مشخصی در مراکز تحقیقاتی ورود داشته باشید.

برخی از دانشگاه‌های کشور نروژ در مقطع مورد نظر به شما وام‌های تحصیلی خوبی داده می‌شود تا بتوانید طرح مقاله خود را به نتیجه برسانید. حقیقت این است که به طور کلی سیستم عضویت بنیاد نخبگان نیز برای شما باز خواهد شد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب