تحصیل در کشور هند

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور هند را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور هند را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور هند
تحصیل در کشور هند

تحصیل در کشور هند

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور هند را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور هند میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور هند فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور هند

شروط و الزامات تحصیل در کشور هند

مراحل تحصیل در کشور هند

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور هند میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور هند را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور هند هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور هند

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

کشور هند علاقه‌مند به جذب بسیاری از دانشجویان بین‌الملل است که اقتصاد و سیستم نظام آموزشی این کشور در طی سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است. بهتر است بدانید که در حال حاضر، کشور هند یکی از بزرگترین سیستم‌های آموزشی را دارد که هزاران کالج و دانشکده خصوصی و دولتی در این کشور مستقر هستند.

ازجمله مزایای اصلی تحصیل در کشور هند، می‌توان به کم بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل اشاره کرد. بهتر است بدانید که برخی از دانشگاه‌های هند، در بین برترین دانشگاه‌ها قرار دارند که درزمینۀ رشته‌های مهندسی، پزشکی، مدیریت و هنر فعالیت می‌کنند. نظام آموزش‌عالی هند در رتبه‌بندی «QS» در رتبه ۲۴ جهانی قرار گرفته است.

 

نظام آموزشی هند

تحصیل در هند مانند بسیاری از کشورهای دیگر از پنج یا شش سالگی آغاز می‌شود و تا ۱۷ سالگی ادامه پیدا می‌کند. دانش آموزان هندی پنج سال دوره ابتدایی و هفت سال دوره متوسطه را سپری می‌کنند. در هندوستان نیز مانند ایران دانش آموزان باید یک سال پیش دانشگاهی را بگذارنند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند و دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در هند را دارند نیز باید دارای دیپلم دوازده ساله باشند؛ در غیر این صورت دو راه برای آن‌ها وجود دارد.

راه اول این است که در کشور خودشان مدرک فوق دیپلم دریافت کنند و پس از آن برای پذیرش در هند اقدام کنند و راه دوم این است که برای دوره پیش دانشگاهی نیز به تحصیل در هند بپردازند و واحد‌های مورد نیاز رشته‌ تحصیلی‌شان را بگذرانند. دانش آموزانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از یک گروه آموزشی هستند؛ در صورتی که بخواهند در گروه آموزشی دیگری وارد دانشگاه شوند، باید واحدهای مورد نیاز را بگذرانند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.

برای ورود به دانشگاه‌های هندوستان به خصوص در دانشگاه‌های ممتاز، شرط معدل وجود دارد و دانشجویانی با معدل‌های بالاتر در اولویت پذیرش قرار دارند. البته در دانشگاه‌هایی که تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است، دانشگاه‌ها شرایط دیگری مانند قبولی در مصاحبه‌ها و آزمون‌های ورودی را نیز ملاک قرار می‌دهند تا دانشجویان با استعداد بتوانند به تحصیل در این دانشگاه‌ها مشغول شوند.

اعتبار دانشگاه های هند

همانطور که گفتیم تعدادی از دانشگاه‌های هند در بین دانشگاه‌های برتر دنیا دسته‌بندی می‌شود و دانشجویان زیادی از کشورهای دیگر و حتی از کشورهای اروپایی برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند. کشور هند نیز مانند کشورهای دیگر دارای دانشگاه‌هایی با سطوح علمی متفاوت است.

بنابراین باید در مورد دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، تحقیق و بررسی انجام دهید. البته این موضوع به رشته تحصیلی شما نیز مرتبط است. برخی از دانشگاه‌ها در ارائه برخی از رشته‌ها  فوق‌العاده  قدرتمند عمل می‌کنند و به همین دلیل تحصیل در آن دانشگاه باعث می‌شود که شما به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه رشته تحصیلی خود تبدیل شوید و در سطح جهانی اعتبار خوبی به دست آورید.

تحصیل در کشور هند

آزمون های بین‌المللی هند

آزمون‌های بین‌المللی نیز از دیگر مواردی هستند که می‌توانند رزومه تحصیلی شما را تقویت کنند. آزمون‌های زبان مهمترین آزمون‌هایی هستند که در کشور هند برگزار می‌شوند و از آن‌جایی که ارائه مدرک زبان برای تحصیل در هند اجباری نیست، این مدرک می‌تواند یک برگ برنده برای اخذ پذیرش و تحصیل در هند یا ورود به بازار کار باشد.

آزمون‌های زبان تنها آزمون‌های بین‌المللی در هند نیستند. ممکن است رقابت‌های بین‌المللی تئوری و عملی و المپیادهای علمی جهانی نیز در دانشگاه‌های هند برگزار شود. شرکت در چنین رقابت‌هایی خالی از لطف نیست. از محاسن شرکت در این رقابت‌ها می‌توان به افزایش دانش و تجربه، آشنایی با افراد و فرصت‌های شغلی برای ساختن آینده و تقویت رزومه تحصیلی و کاری در صورت کسب مقام اشاره کرد.

با توجه به موارد گفته شده می‌توانید دریابید که اخذ مدرک زبان یا شرکت در رقابت‌های بین‌المللی صد در صد به نفع شماست و می‌تواند آینده خوبی برای شما رقم بزند.

امتیازات کارت دانشجویی در هند

تخفیف‌های دانشجویی در هند نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد. اما تخفیف‌ها به این صورت نیست که دانشگاه‌ها با مرکز یا ارگانی خاص قرارداد ببندند و شما بتوانید از خدمات آن‌ها با تخفیف استفاده کنید.

هند کشوری است که جاذبه‌های زیادی برای عرضه به شما دارد و شما به هیچ وجه در اوقات فراغت خود بیکار نخواهید شد. بسیاری از آثار تاریخی و مراکز گردشگری در هند توسط دولت این کشور اداره می‌شوند و شما با ارائه کارت دانشجویی می‌توانید از تخفیف خوبی در قیمت بلیط بهره‌مند شوید. 

مراکز خصوصی نیز برای جلب رضایت مشتریان و تبلیغات ممکن است برای گروه خاصی از افراد مانند دانشجویان تخفیف قائل شوند و شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید. مراکز خرید، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و… از جمله مواردی هستند که ممکن است به دانشجویان تخفیف دهند.

چاپ مقالات علمی در هند

همه‌ی شما درباره تأثیر بسیار زیاد مقالات علمی برای تحصیل و ورود به بازار کار اطلاعاتی دارید. چاپ مقاله برای تحصیل در هند نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. از آن‌جایی که برای تحصیل در هند شرکت در آزمون‌های ورودی جزو شروط پذیرش نیست، تأکید بیشتری روی رزومه تحصیلی افراد می‌شود.

از آن‌ جایی که ارائه مقاله در کارنامه هر کسی وجود ندارد، چاپ یک مقاله در مجلات علمی معتبر به شما کمک می‌کند به راحتی برای تحصیل در هندوستان پذیرش بگیرید. البته تنها حسن ارائه مقاله استفاده از آن برای پذیرش گرفتن در دانشگاه نیست. شما می‌توانید حین تحصیل در هندوستان نیز مقاله چاپ کنید و از امتیازاتی که برای شما در نظر گرفته می‌شود، بهره‌مند شوید.

برخی از موسسات آموزشی در هند روی پژوهش تمرکز بیشتری نسبت به آموزش دارند و ارائه مقاله در صورتی که دانشجوی این موسسات هستید، تا حد زیادی به نفع شما خواهد بود. شما می‌توانید با ارائه مقاله از امکاناتی مانند بورسیه‌های تحصیلی و جوایز و امتیازاتی که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

سخن پایانی

جهت تحصیل در هند و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

 پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به هند اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب