تحصیل در کشور پرتغال

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور پرتغال را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور پرتغال را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور پرتغال
تحصیل در کشور پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور پرتغال را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور پرتغال میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور پرتغال فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور پرتغال

شروط و الزامات تحصیل در کشور پرتغال

مراحل تحصیل در کشور پرتغال

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور پرتغال میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور پرتغال را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور پرتغال هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور پرتغال

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی تحصیل در پرتغال

آموزش پیش دبستانی در پرتغال از سن ۳ الی ۵ سالگی بوده و در وضعیت اختیاری دیده می‌شود و مهدکودک‌ها به صورت دولتی و خصوصی هستند. مهدکودک‌های دولتی در این کشور رایگان هستند و مهدکودک‌های خصوصی نیز شهریه دریافت می‌کنند. 

آموزش ابتدایی در پرتغال ۴ سال طول می‌کشد و از سن ۶ الی ۱۰ سالگی است، آموزش مقدماتی متوسطه نیز از سن ۱۰ الی ۱۲ سالگی به مدت دو سال طول می‌کشد. دانش‌آموزانی که به مراحل بالاتر می‌توانند بروند تا ۱۴ سالگی در آموزش مقدماتی متوسطه باقی خواهد ماند.

 آموزش پایه برای همه کودکانی که تا ۱۵ سپتامبر سال تحصیلی به ۶ سالگی می‌رسند اجباری است. آموزش پایه در این کشور در صورتی که بخشی از آموزش اجباری دولتی باشد رایگان بوده و شهریه‌ای برای آن دریافت نمی‌شود.

شرکت در آزمون های بین المللی در پرتغال

برای ورود به مقطع کارشناسی در پرتغال نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی دارید، هم‌چنین اگر شرایط تحصیل برای شما فراهم باشد و ورود به رشته‌های پزشکی داشته باشید، نیاز است که در آزمون مهارت شرکت کنید.

آزمون‌های مهارت زبان پرتغالی نیز در پرتغال برگزار می‌شود. آزمون‌های بین‌المللی در پرتغال هر یک برای رشته‌های مشخصی دنبال می‌شود؛ مثلاً ورود به تخصص اعصاب، آزمون مخصوص به خود دارد.

چاپ مقالات علمی در پرتغال و تاثیر آن

مقالات علمی در پرتغال از ارزش زیادی برخوردار هستند مخصوصاً اگر بتوانید در کنفرانس‌هایی شرکت کنید که مورد تأیید دانشگاه‌های دولتی پرتغال باشد می‌توانید با مقاله خود از طرح‌های تخفیف ارزش تحصیل برخوردار شوید.

برای چاپ مقالات علمی در پرتغال باید به زبان ارسال مقاله و سایر شرایط موجود دقت داشته باشید؛ به طور کلی مقالات علمی در این کشور باید به زبان پرتغالی ترجمه شوند.

 با چاپ مقالات علمی در پرتغال می‌توانید به سادگی به همایش‌های بزرگ وارد شوید و استفاده کنید. لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی کشور پرتغال برای افرادی که مقاله چاپ کرده‌اند سریع‌تر صادر می‌شود.

تحصیل در کشور پرتغال

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در پرتغال

مدرسه‌های بین‌المللی در پرتغال به دو صورت خصوصی پرتغالی و مدرسه‌های بین‌المللی انگلیسی زبان تقسیم شده‌اند؛ مدارس خصوصی پرتغالی هدفشان این است که تدریس به زبان پرتغالی صورت بگیرد تا دانش‌آموز برای ورود به دانشگاه حاضر شود. استانداردهای تحصیلی در این مدارس GCSE و PSAT/SAT اعلام شده است.

سطوح مدارس بین‌المللی در پرتغال متفاوت است. یکی از مدارس بین‌المللی تحصیلی در پرتغال WWET نام دارد که به زبان انگلیسی بوده و شرایط تحصیل بسیار عالی برای خارجیان فراهم ساخته است. این مدرسه فضایی بسیار شاد و حرفه‌ای دارد.

تحصیل رایگان در پرتغال

فرصت‌های تحصیلی ارزان به زبان انگلیسی در کشور پرتغال به خصوص در دانشگاه لیسبون دیده می‌شود؛ به طور کلی تحصیل در این دانشگاه برای ایرانیان بسیار لذت بخش است. دانشگاه لیسبون یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جنوب اروپا محسوب می‌شود و در رشته‌های فنی و مهندسی و انسانی رشد خوبی داشته است.

 این دانشگاه یکی از دانشگاه‌ه‌های بین‌المللی آکادمیک پرتغال است که از نظر هزینه بسیار ارزان بوده و فضای تحصیلی بی‌نظیری دارد. دانشگاه کشور پرتغال امکان تحصیل رایگان برای ترم اول را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد.

برای تحصیل رایگان در کشور پرتغال نیاز به ارائه یک سری مدارک مهم دارید: اول اینکه ورود به هر مقطعی نیاز به مدرک مقطع قبل بوده و باید معدل و ریزنمرات ارائه شود، نیاز است که مدارک خود را ترجمه کنید و نامه‌عدم منع تحصیل رائه کنید. هرچه رزومه و مقالات شما قوی‌تر باشد شانس بیشتری برای تحصیل رایگان در این کشور خواهید داشت، در نظر داشته باشید که هرساله ظرفیت تحصیل رایگان در این کشور بیشتر می‌شود.

 یادگیری زبان اسپانیایی یک برگ برنده برای شما است، به این ترتیب امتیاز رزومه شما بسیار بیشتر خواهد بود. حقیقت این که برای تحصیل رایگان در کشور پرتغال باید حرفی برای زدن داشته باشید؛ افرادی که یک کتاب چاپ کرده‌اند نیز شانس خوبی برای تحصیل رایگان در این کشور دارند. خوشبختانه در این زمینه ساختار تحصیلی متنوعی دیده می‌شود و دولت این کشور علاقه زیادی به جذب افراد نابغه دارد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در پرتغال

  1. Universidad Nova de Lisbon
  2. University of Coimbra
  3. University of Lisbon
  4. University of Porto
  5. Universidad de Beira Interior
  6. University of Aveiro
  7. University of Algarve
  8. University of Minho

معادل سازی مدارک در پرتغال

دانشگاه لیسبون و پورتو بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کشور پرتغال هستند، به طور کلی شرایط تحصیل و معادل‌سازی مدارک در این دانشگاه‌ها بسیار عالی است. برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی شما در کشور پرتغال نیاز است که موارد متعددی در نظر گرفته شود.

اینکه فرد در دانشگاه دولتی تحصیل کرده است یا دانشگاه آزاد یک موضوع است، اینکه فرد کارشناسی پپوسته بوده و یا به صورت ناپیوسته کاردانی به کارشناسی رفته است، اینکه توانسته در آزمون سراسری در ایران امتیاز خوبی داشته باشد یا خیر، نظام قدیم و جدید بودن نیز از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود.

مثلاً متقاضیان تحصیلی در دانشگاه‌های کشور پرتغال که در آزمون اولیه قبول شده‌اند می‌توانند با یک سال تحصیل در Studienkolleg به سادگی مدرک خود را معادل‌سازی نمایند.

برای این مسیر در ابتدا باید از طریق سیستم آنلاین رسمی دانشگاه فرم مخصوص به معادل‌سازی را پر کنید. در این فرم مشخص می‌شود که کجا درس خوانده‌اید، مدرک تحصیلی شما چیست، چقدر به اعتبار مدارک خود اطمینان دارید، وضعیت تحصیلی شما چگونه است و آیا واجد شرایط برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی خوب هستید یا خیر. 

در صورتی که پذیرش در این راستا به درستی صورت گرفت می‌توانید مدارک لازم را برای معادل‌سازی مدارک خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. در صورتی که فرد بخواهد با مدرک خود در شرکتی مشغول به کار شود، می‌بایست مدرک معادل‌سازی خود را ارائه دهد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب