تحصیل در کشور چین

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور چین را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور چین را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۴ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور چین
تحصیل در کشور چین

تحصیل در کشور چین

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور چین را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور چین میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور چین فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور چین

شروط و الزامات تحصیل در کشور چین

مراحل تحصیل در کشور چین

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور چین میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور چین را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور چین هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور چین

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

دانشگاه‌های چین در بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند؛ چرا‌که علاوه بر بالا بودن سطح علمی دانشگاه، هزینه‌ی زیادی هم ندارند.

چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به‌همین‌دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی در آن‌جا بهره‌مند شوید. دانشگاه‌های چین از لحاظ موقعیت و اعتبار در رنکینگ جهانی وضعیت مناسبی دارند و افراد زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

تحصیل در کشور چین از مزیت‌های بسیاری برخوردار است. هنگامی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند، بیشتر، کشورهای اروپایی و آمریکا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند؛ اما بسیاری از آن‌ها از این نکته غافلند که آسیای شرقی دارای کشورهایی با امکانات زیاد و هزینه کم، برای تحصیل است.

تحصیل پزشکی در چین

کشور چین به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به مقصدی مطلوب برای تحصیل رشتۀ پزشکی و جراحی (MBBS) در آسیا است. هرساله بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی برای تحصیل پزشکی در چین به این کشور سفر می‌کنند. تحصیل رشتۀ پزشکی و جراحی (MBBS) در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در چین از سال ۲۰۰۴ معروف شده است.

دانشکده‌‌‌‌‌های پزشکی که کارشناسی رشتۀ پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی دارند را سازمان نظام پزشکی کشور چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در «راهنمای دانشکده‌‌‌‌‌‌های پزشکی جهان» به رسمیت شناخته‌اند. مدرک لیسانس پزشکی این کشور هم در سطح جهانی معتبر است.

تعداد دوره‌‌‌‌‌های کارشناسی رشتۀ پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی در چین رو به افزایش است و وزارت آموزش‌وپرورش این کشور، تاکنون ۴۹ دانشگاه پزشکی را تأیید کرده است.

اعتبار دانشگاه های چین

اعتبار مدرک تحصیلی و امکان یافتن موقعیت‌های خوب شغلی در انتخاب کشور و دانشگاه مقصد نقش مهمی ایفا می‌کند. کشور چین در تلاش است که مراکز معتبر و متعدد علمی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی ایجاد کند. بسیاری از رشته‌ها در کشور چین به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. کشور چین برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان، بازار کار را تأمین می‌کند.

مدرک دانشگاه‌های چین در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی دارای اعتبار بوده و شما با ارا‌ئه‌ی آن‌ها می‌توانید در یک شغل پردرآمد استخدام شوید. دولت چین با کشورهایی نظیر ایالات متحده،انگلستان، فرانسه،ژاپن و حدود 60 کشور دیگر قراردادهایی مبنی بر تأیید اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه‌های چینی در این کشورها منعقد کرده است.

تحصیل در کشور چین

رشته های غیر پزشکی در چین

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف و در گرایش‌ها و مقاطع مختلف وارد کشور چین می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از رشته‌های محبوب دانشجویان و شرایط تحصیل در این رشته‌ها می‌پردازیم.

رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های کشور چین از رونق خوبی برخوردارند و شما می‌توانید با کسب پذیرش از دانشگاه‌های ممتاز این کشور پس از فارغ‌التحصیلی، در یک شغل پر درآمد مشغول به کار شوید. مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و سایر گرایش‌های مهندسی در این کشور به پذیرش دانشجو می‌پردازند.

هنر، یکی از رشته‌های مورد علاقه‌ی دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر در کشور چین، می‌تواند برای شما جذاب باشد؛ چرا که فرهنگ سنتی این کشور بسیار غنی است و همین امر، در تدریس رشته‌های هنری تأثیر گذاشته است.

رشته‌ی مهندسی هوافضا، از دیگر رشته‌های پر طرفدار در بین دانشجویان می‌باشد که در دانشگاه‌های ممتاز چین با مدارم معتبر ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته شما می‌توانید با دیپلم ریاضی فیزیک و ریزنمرات و معدل خوب پذیرش بگیرید.

داروسازی پس از پزشکی و دندانپزشکی مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی واقع شده است. این رشته همراه با سایر رشته‌های علوم پزشکی در بسیاری از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و مدرک آن از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار است.

تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشوری که همه ساله از آمار خوبی در میزبانی از توریست‌های کشورهای مختلف برخوردار است، می‌تواند در موفقیت شما بسیار تأثیرگذار باشد؛ برای همین، تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشور چین موفقیت آفرین است.

شرایط و هزینه ویزای دانشجویی چین

قبل از اقدام به درخواست ویزای دانشجویی چین اطمینان حاصل کنید که همه موارد زیر را در اختیار دارید و اگر مطمئن نیستید برخی از فرم ها چیست، نگران نباشید، از موسسه ثبتا بپرسید.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه اصلی حداقل شش ماه معتبر و حاوی حداقل یک صفحه خالی است
 • اصل و کپی فرم درخواست ویزای دانشجویی خارجی مورد تأیید JW201 یا JW202
 • اصل و کپی اعلامیه پذیرش از مدرسه آینده شما
 • یک عکس رنگی به سبک گذرنامه اخیر که تمام چهره شما را برای پیوستن به فرم درخواست به نمایش می گذارد.

تسهیلات درمانی دانشجویان چین

بیمه‌های دانشجویی یکی از شرایط پذیرش دانشگاه‌های کشور چین است. شما پیش از اقدام برای ثبت نام در دانشگاه‌ها و به محض ورود به این کشور باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. دانشگاه‌ها معمولاً خرید بیمه‌ی عمر را به شما پیشنهاد می‌دهند. چنانچه دوره‌ی تحصیل شما در کشور چین بیش از شش ماه طول می‌کشد، الزام خرید بیمه جدی‌تر خواهد بود.

بیمه‌هایی که دانشجویان می‌توانند تحت پوشش آن‌ها قرار گیرند، به سه دسته تقسیم می‌شود:

 • بیمه‌ی مسافرت: این بیمه برای دانشجویانی که مدت اقامت آن‌ها کم‌تر از شش ماه است، مناسب می‌باشد.
 • بیمه‌ی اورژانسی: این بیمه برای دانشجویان دارای اقامت طولانی تر که از سلامت جسمی کامل برخوردارند، مناسب است. این بیمه، تنها، هزینه‌های اورژانسی را پرداخت خواهد کرد.
 • بیمه‌ی بهداشتی دانشجویی: چنان‌چه بخواهید هزینه‌های درمانی خود را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهید، باید از این نوع استفاده نمایید. هزینه‌ی بیمه‌ی بهداشتی نسبت به سایر بیمه‌ها بیشتر است.

تحصیل در چین

 • زبان تحصیل در چین : چینی و انگلیسی
 • مدت زمان تحصیل در چین در مقطع کارشناسی: ۴ سال
 • مدت زمان تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد: ۲ الی ۳ سال
 • مدت زمان تحصیل در چین در مقطع دکترا:  ۳ الی ۴ سال
 • مدت زمان تحصیل در چین در مقطع پزشکی: ۵ تا ۶ سال

 

خبر خوب اینکه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بیشتر رشته‌ها و دانشگاه‌ها وجود دارد و مثلا شما اگر در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، فقط و فقط برای ورود به کار مجبور به یادگیری زبان چینی هستید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب