تحصیل در کشور کرواسی

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور کرواسی را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور کرواسی را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور کرواسی
تحصیل در کشور کرواسی

تحصیل در کشور کرواسی

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور کرواسی را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور کرواسی میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور کرواسی فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور کرواسی

شروط و الزامات تحصیل در کشور کرواسی

مراحل تحصیل در کشور کرواسی

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور کرواسی میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور کرواسی را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور کرواسی هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور کرواسی

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

تحصیل در کرواسی یکی از انتخاب‌های دانشجویانی است که قصد دارند در یک کشور اروپایی به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهند. کشور کرواسی واقعاً یک کشور زیبا با مناظری چشم نواز و زیبا است. مدارک دانشگاهی کشور کرواسی در تمام اروپا معتبر هستند بنابراین، همین عامل موجب شده است که بسیاری از دانشجویان خارجی به تحصیل در این کشور بیاندیشند. 

موقعیت جغرافیایی کرواسی، این کشور را برای ادامه تحصیل مساعد ساخته است. رشته‌های دانشگاهی در حوزه‌های مختلف با گرایش‌های متفاوت در دانشگاه‌های معروف این کشور تدریس می‌شوند.

 بهترین دانشگاه‌های کرواسی برای ادامه تحصیل در تمام مقاطع دانشگاهی شامل دانشگاه زاگرب ، دانشگاه پولا، رجیکا، اسپلیت، دوبرونیکا، دانشگاه بین المللی لیبرتاس، دانشگاه زادرا، دانشگاه اسجِوِر و دانشگاه اوسیجِک هستند. 

داشتن ویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کرواسی از سایر کشورها ضروری است. دانشجویان این کشور می‌توانند همزمان با تحصیل، به کار دانشجویی بپردازند و یا بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

نظام آموزشی کرواسی

طبق نظام آموزشی در کرواسی، در دوران تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه، دروس مختلفی به دانش آموزان آموزش داده می شود. این دروس، تمام حیطه های مهارتی و علمی را در برگرفته و علاوه بر ارتقای مهارت های فردی، دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می سازند. 

علاوه بر دوره های آموزش عالی در دانشگاه های کرواسی، علاقه مندان به رشته های مهارتی و فنی حرفه ای می‌توانند در دانشکده های فنی و مهندسی یا مراکز آموزش عالی که برای رشته های فنی و حرفه ای تدارک دیده شده‌اند به تحصیل مشغول شوند. 

این دسته از دانشجویان می توانند علاوه بر دروسی عمومی که می آموزند، مهارت‌های ویژه ای را نیز برای ورود به بازار کار به دست آورند.

اعتبار دانشگاه های کرواسی

دانشگاه های کرواسی به عنوان مراکز علمی در اروپا توسط وزارت علوم به تأیید رسیده اند اما تنها تعدادی از آن ها توسط وزارت علوم و بهداشت ایران معتبر شناخته شده اند.

کشورهای اروپایی معمولاً دانشگاه های کرواسی را تأیید می کنند و دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند می توانند برای ادامه تحصیل به سایر کشورها سفر کنند.

تحصیل در کشور کرواسی

معادل سازی مدارک تحصیلی

معادل سازی مدارک در کرواسی برای دانشجویان جدید برای دوره های مختلف تحصیلی به این صورت انجام می‌شود که دانشگاه مورد نظر، مدارک علمی، سوابق تحصیلی و تحقیقاتی دانشجو را مورد بررسی قرار می دهد و چنانچه مورد قبول واقع شود، دانشجو می تواند در مقطع مورد نظر به تحصیل بپردازد.

در مواردی که نیاز باشد، دانشجو باید در دوره های مقدماتی یا گذراندن برخی دروس پیش نیاز برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود شرکت کند. وزارت علوم ایران، تنها برخی از دانشگاه های کرواسی را تأیید کرده است بنابراین اگر دانشجویان ایرانی در کرواسی تحصیل کرده باشند و پس از فارغ التحصیلی قرار باشد برای کار به ایران بازگردند، حتماً باید از اعتبار مدرک دانشگاهی خود در ایران اطمینان حاصل کنند.

 با این اوصاف، بهتر است که دانشجویان ایرانی قبل از اینکه وارد آماده سازی مقدمات تحصیل در کرواسی شوند، در مورد اعتبار مدارک دانشگاه های این کشور در ایران اطلاع پیدا کنند. بهترین راه برای این کار، مراجعه به مؤسسات معتبر مهاجرتی یا وزارت علوم است. 

آزمون های ورودی کرواسی

برای تحصیل در کرواسی در  مقاطع مختلف، دانشجویان باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند. به طور کلی برای ورود به مقطع لیسانس، دروس تخصصی علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی برای داوطلبان در نظر گرفته می شوند. 

اگر دانشجویان دارای سطح بالای نمرات در سال قبل تحصیل خود باشند و مدرک زبان آن ها هم معتبر باشد می توانند بدون شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های کرواسی، به تحصیل مشغول شوند. 

آزمون های بین المللی در کرواسی

در کرواسی نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر مهمترین آزمون بین المللی که دانشجویان در آن شرکت می‌کنند، آزمون‌های زبان انگلیسی است. علیرغم اینکه شرکت در این آزمون‌ها برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کرواسی  اجباری است، وجود مدرک این آزمون در رزومه شما بسیار موثر است.

علاوه بر آزمون‌های زبان ممکن است رقابت‌های علمی و عملی دیگری که با رشته تحصیلی شما مرتبط هستند نیز برگزار شوند و شرکت در آن‌ها علاوه بر تقویت رزومه تحصیلی، باعث افزایش تجربه و دانش شما شود.

در مورد این نوع رقابت‌ها می‌توانید از اداره آموزش دانشگاه خود سوال کنید یا به صورت اینترنتی از فراخوان‌ این رقابت‌ها آگاه شوید.

سخن پایانی

جهت تحصیل در کرواسی و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به کرواسی اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب