بورسیه تحصیلی

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه بورسیه تحصیلی را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه مهاجرتی ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات بورسیه تحصیلی را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات مرتبط با بورسیه تحصیلی میتوانید به پایگاه اطلاعاتی ثبتا مراجعه نمایید.

امروز مورخ:
اخذ بورسیه تحصیلی بیش از 2000 دانشگاه دریافت بورسیه بدون فعالیت جانبی ارائه خدمات رسمی بین المللی برترین موسسه در حوزه بورسیه تحصیلی بدون محدودیت سن و تحصیلات اولیه دریافت بورسیه فوری بیش از 19000 اپلای موفق پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته
ارائه خدمات تخصصی رفع ریجکتی بورسیه تحصیلی
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

خدمات بورسیه تحصیلی

SABTTA GROUP

وکیل تخصصی بورسیه تحصیلی ثبتا گروپ

ارائه خدمات بورسیه تحصیلی

امروزه یکی از راه‌ها برای تأمین نیروی انسانی در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته اعطای بورسیه تحصیلی Bourse d’étude است. تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر خارج از کشور در حال افزایش است و از طرفی، به دلیل افزایش برابری ارزهای خارجی در برابر ریال، به تعداد علاقه‌مندان به بورسیه تحصیلی نیز اضافه شده است. دانشجویانی که در راه رسیدن به‌مراتب تحصیلی و علمی بالاتر تلاش می‌کنند و جهت پذیرش و ورود به یک دانشگاه خارجی اقدام می‌کنند، بخشی از دغدغه‌شان اخذ بورسیه تحصیلی است، اما بورس تحصیلی چیست؟ مزایای آن چیست؟ چند نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد؟ چگونه می‌توان اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کرد؟ همه جزو سؤالاتی هستند که در این مقاله قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مقوله بورس تحصیلی (به فرانسوی: Bourse d'étude) کمک هزینه‌ای است که دانشگاه‌ها ، کالج ها و مراکز علمی یا موسسات خیریه به دانشجویان مستعد اعطا می‌کنند. به دریافت‌کنندهٔ بورسیه تحصیلی راتبه‌گیر بورسیه گفته میشود (البته گاه به اشتباه عموم افراد به خود بورس تحصیلی نیز بورسیه میگویند).

بورسیه تحصیلی چیست؟

بورس تحصیلی نوعی کمک‌هزینه مالی است که توسط دانشگاه‌ها، مراکز علمی یا مؤسسات خیریه برای ادامه تحصیل به دانشجویان مستعد و واجد شرایط پرداخت می‌شود. دانشجویانی که از بورس تحصیلی دانشگاه یا این مراکز استفاده می‌کنند به‌جای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود، کمک‌هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه دریافت می‌کنند. بورسیه تحصیلی به‌عنوان مطلوب‌ترین شکل کمک مالی مطرح می‌شود زیرا برخلاف وام‌های آموزشی، دانشجو مجبور به بازپرداخت بورسیه‌ها نخواهد بود. بورسیه تحصیلی موجب می‌شود فرصت تحصیل در دانشگاه‌های معتبر برای دانشجویان از هر کشوری فراهم شود. دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور می‌توانند با مطالعه توضیحات و نکات مطرح شده در این مقاله اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کنند.

گرفتن پاسپورت

مزایای بورسیه تحصیلی چیست؟

همان‌طور که گفتیم بورسیه تحصیلی به‌عنوان یک کمک‌هزینه برای ادامه تحصیل دانشجویان می‌باشد. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که در این قسمت از مقاله به آن خواهیم پرداخت. برخی از مهم‌ترین مزایای بورسیه تحصیلی :

گرفتن بورسیه تحصیلی تمام نگرانی‌ها را از بین می‌برد در نتیجه به دانشجو فرصت بیشتری برای مطالعه، افزایش مهارت و پیشرفت علمی می‌دهد.
از آنجا که بورسیه تحصیلی از اعتبار بالایی برخوردار است، بر روی آینده شغلی دانشجو تأثیر مستقیم و مناسبی دارد.
همه دانشجویان حتی دانشجویان کشورهای فقیر نیز می‌توانند اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کنند.
بورس تحصیلی به دانشجو امکان دسترسی به دانشگاه‌های معتبر بیشتری را می‌دهد.
موجب برخورداری از پشتیبانی‌های دانشگاه اعطاکننده بورسیه تحصیلی خواهد شد.
موجب ارتباط با دانشجویان و افراد نخبه در دانشگاه‌های معتبر می‌شود.
موجب ارتباط با دانشجویان و افراد نخبه در دانشگاه‌های معتبر می‌شود.
بورس تحصیلی دسترسی به آموزش‌ها را آسان‌تر می‌کند.

انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در نظر گرفته می‌شود اما دانشجویان مقطع کارشناسی هم با داشتن شرایط ویژه‌ای می‌توانند نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کنند. به طور کلی بورسیه‌های تحصیلی به دو دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از: بورسیه‌های تحصیلی بدون فعالیت‌های جانبی و بورسیه‌های تحصیلی همراه با فعالیت‌های جانبی

بورسیه‌های تحصیلی بدون فعالیت‌های جانبی

دسته اول بورسیه‌های تحصیلی، بدون توقع به انجام هرگونه فعالیت‌های جانبی به دانشجویان پرداخت می‌شود

بورسیه تحصیلی (FellowShip):

برای اخذ بورسیه تحصیلی فلوشیپ نیاز به داشتن شرایط خاصی می‌باشد. این نوع بورسیه برای تشویق دانشجو به ادامه تحصیل به او اعطا می‌شود. همچنین این بورسیه به دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی و همه رشته‌های تحصیلی تعلق می‌گیرد اگرچه میزان اختصاص آن به دانشجویان دکتری بیشتر از سایر دانشجویان می‌باشد. بورسیه تحصیلی فلوشیپ دارای مدت‌زمان مشخصی است و دانشجو پس از پایان مهلت آن می‌بایست در صورت داشتن شرایط موردنیاز آن نسبت به تمدید دوباره آن اقدام کند. بورسیه تحصیلی فلوشیپ علاوه بر هزینه‌های تحصیل دانشجو ممکن است هزینه زندگی او را نیز پوشش دهد.

بورسیه تحصیلی (Full Fund):

از جمله بورسیه‌هایی است که رقابت شدیدی برای دریافت آن وجود دارد زیرا این بورسیه تحصیلی هزینه‌های مربوط به شهریه، زندگی و هرآنچه که برای تحصیل نیاز است را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی (Awards):

این نوع بورسیه تحصیلی به معنی جایزه و پاداش است و مستقیم به‌حساب خود دانشجو واریز می‌شود. برای این نوع بورسیه هیچ حد و محدوده‌ای مشخص نیست ولی معمولاً میزان این جایزه زیاد نیست و نمی‌تواند هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را تأمین کند.

بورسیه تحصیلی (poritaI fund):

در این نوع بورسیه به‌صورت درصدی بخشی از هزینه‌های دانشجو پرداخت می‌شود. برای مثال اگر هزینه‌های ماهیانه دانشجو ۱۰۰۰ دلار باشد، ۳۰ درصد آن توسط دانشگاه پرداخت می‌شود.

حذف شهریه:

این نوع بورسیه برای تشویق دانشجویان با توان مالی کم می‌باشد که در آن ممکن است کل شهریه و هزینه‌های دانشگاه رایگان شود یا بخشی از آن توسط دانشگاه پرداخت شود. برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجویان موظف‌اند در قبال دریافت کمک‌هزینه‌های دانشگاه، مؤسسات، مراکز آموزشی و یا دولت فعالیت‌هایی جانبی همراه با تحصیل انجام دهند. از جمله مهم‌ترین انواع این نوع بورسیه تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بورسیه‌های تحصیلی با فعالیت‌های جانبی

اما در دسته دوم بورسیه‌های تحصیلی دانشجویان می‌بایست در کنار تحصیل فعالیت‌های جانبی دیگری را نیز انجام دهند. با ادامه این مقاله با مؤسسه ثبتا همراه باشید تا با هر دو دسته بورسیه تحصیلی آشنا شویم.

برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجویان موظف‌اند در قبال دریافت کمک‌هزینه‌های دانشگاه، مؤسسات، مراکز آموزشی و یا دولت فعالیت‌هایی جانبی همراه با تحصیل انجام دهند. از جمله مهم‌ترین انواع این نوع بورسیه تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دستیار تدریس:

دانشجو در این نوع بورسیه با عنوان دستیار تدریس، در تصحیح برگه امتحانی، رفع اشکال و… به استاد خود کمک می‌کند. همچنین از پرداخت هزینه‌های تحصیل مانند هزینه خوابگاه، شهریه و… معاف می‌شود. در بعضی از دانشگاه‌های آمریکا دانشجویی که به‌عنوان دستیار تدریس معرفی می‌شود، علاوه بر معافیت پرداخت هزینه‌های تحصیل، حقوقی را نیز دریافت خواهد کرد.

دستیار تحقیق:

اگر دانشجو به‌عنوان دستیار تحقیق در کنار استاد خود به تحقیق و مطالعه بپردازد می‌تواند از جانب استاد و دانشگاه حقوق مشخصی را دریافت کند.

کارآموزی:

به‌نوعی می‌توان گفت کارآموزی نوعی کار پاره‌وقت است که دانشجو می‌تواند در زمان تحصیل خود در دانشگاه یا خارج از دانشگاه به آن بپردازد. حقوق دریافتی از بورسیه تحصیلی کارآموزی با این‌که به نسبت کم می‌باشد اما به‌خوبی می‌تواند هزینه‌های تحصیل او را پوشش دهد. همچنین این میزان حقوق از حقوق دریافتی دستیار تحقیق یا دستیار تدریس بیشتر می‌باشد.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. این مدارک و شرایط بسته به ملاک‌ها و معیارهای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود. اما این مدارک به‌صورت کلی شامل موارد زیر می‌باشد.

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی

اولین مرحله برای دریافت بورسیه تحصیلی انتخاب دانشگاهی می‌باشد که دانشجو قصد ادامه تحصیل در آن را دارد این دانشگاه باید در حوزه رشته تحصیلی و تخصص شما باشد. دانشگاه‌های مختلف بسته به نیاز خود به رشته تحصیلی و یا تخصص خاص، شرایط و نحوه دریافت بورسیه تحصیلی را در وب‌سایت رسمی خود منتشر می‌کنند.

در مرحله بعد باید فرم‌های پذیرش مربوطه را تکمیل کنید و همراه با رزومه قوی و مدرک زبان به دانشگاه ارسال کنید. درصورتی‌که رزومه و اطلاعات ارسالی شما مورد قبول دانشگاه باشد باید نسبت به آماده‌کردن و ارسال مدارک لازم اقدام کنید. یکی از مهم‌ترین مراحل که قبل از مصاحبه باید انجام شود اقدام برای اخذ ویزا است که باید قبل از اتمام زمان ثبت‌نام دانشگاه آن را دریافت کنید. درصورتی‌که تمام مراحل ثبت‌نام و پذیرش و همچنین اخذ ویزا به‌درستی انجام شد، باید آماده مهاجرت به کشور مقصد باشید.

مشاوره و امکان سنجی

کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا با سالها تجربه در امور بورسیه تحصیلی و اخذ بورسیه رسمی آماده ارائه خدمات به متقاضیان و دانشجویان می باشد. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما راهنمایی و مشاوره های لازم را دریافت بفرمایید. 

عقد قرارداد با موسسه

بعد از دریافت مشاوره در خصوص بورسیه تحصیلی و بررسی مدارک و شرایط متقاضی می توانید با تنظیم و عقد قرارداد با موسسه بین المللی مهاجرتی ثبتا برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

آماده سازی داکیومنت ها

لازم است که مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلیرا آماده نمایید و به کارشناس خود ارائه کنید ، این اسناد شامل اسناد هویتی ، تحصیلی ، وکالت نامه ، ترجمه رسمی مدارک و … میباشند.

سیر فرایند کاری

بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و تحویل آن به موسسه ثبتا، فرآیند قانونی شما برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظرتان سپری می شود که این فرآیند حدود 4 الی 6 ماه زمانبر خواهد بود. 

تحویل نهایی

در پایان و بعد از سپری شدن مراحل قانونی بورسیه تحصیلی شما از دانشگاه هدف صادر شده و  شما می توانید برای مهاجرت به کشور مورد نظر خود ویزا دریافت نمایید.

بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی

کشورهای زیادی وجود دارد که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی از آنها می‌کنند. هرکدام از این دانشگاه‌ها امکانات و مزایایی را برای دانشجویان مدنظر می‌گیرند که موجب می‌شود دانشجویان زیادی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها شود. در این قسمت از مقاله با بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی آشنا خواهیم شد.

کشورهای آمریکا، انگلستان، هلند، هند، استرالیا، ایتالیا، فنلاند و استرالیا از جمله محبوب‌ترین و بهترین کشورهایی هستند که به‌خاطر شرایط و امکاناتی که برای دانشجویان در نظر می‌گیرند هرساله میزبان دانشجویان زیادی از سراسر جهان هستند.

نکات مهم بورسیه تحصیلی

برای تحصیل در خارج از کشور باید به نکات مهمی قبل از سفر توجه کنید تا بعد از آن مشکلی برای شما پیش نیاید. از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید عبارت‌اند از:

باید به زبان کشور مقصد تسلط کافی داشته باشید یا زبان انگلیسی را به‌خوبی صحبت کنید. همچنین آشنایی با قوانین و سبک زندگی مردم از نکات مهم می‌باشد. زندگی و تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان با چالش‌هایی همراه است و همه این چالش‌ها مربوط به تجربه زندگی و تحصیل در یک مکان جدید نیست، بلکه هزینه‌های زیادی نیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد. هزینه‌هایی که شامل کرایه خانه، رفت و آمد، خوراک و … می‌باشد. حتی اگر دانشگاه شما رایگان باشد، باز هزینه‌های زندگی را باید به ارز پرداخت کنید و شاید بورسیه تحصیلی و کمک‌هزینه‌ای که می‌گیرید، کافی نباشد؛ بنابراین باید قبل از هر چیزی به این نکات توجه کنید و از یک مشاور متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

معرفی بهترین موسسه برای اخذ پاسپورت

اخذ بورسیه تحصیلی سایر دانشگاهها و کشورها بخصوص برای ایرانیان کاری بسیار دشوار و پیچیده است و بدون استفاده از تجربیات یک موسسه معتبر امکان گرفتن بورسیه تحصیلی تقریبا غیر ممکن میباشد ، بسیار مشاهده شده که افرادی بدون مشورت و کمک گرفتن از سایر افراد اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کرده اند و بعد از گذشت ماه ها وقت و سرمایه آنها در این راه از بین رفته و در نهایت به هدف خود نمیرسند . شرکت ثبتا با سالها تجربه در امور اخد بورسیه تحصیلی  و با بهره مندی از برترین کارشناسان و مشاوران بین الملل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن برای اخذ بورسیه دانشگاه مورد نظرتان می باشد.

برای اخذ خدمات در زمینه بورسیه تحصیلی میتوان پس از دریافت مشاوره نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایید. بطور معمول فرایند اخذ بورسیه تحصیلی کشورها و دانشگاه ها با توجه به نوع دانشگاه و شرایط متقاضی بین 3 الی 6 ماه ول میکشد.

مراجعه حضوری صرفا بمنظور عقد قراداد امکان پذیر بوده و از پذیرش و پاسخگویی حضوری بدون هماهنگی قبلی ، با توجه به حجم بالای مراجعات معذور هستیم . اگر نیاز به مشاوره در خصوص بورسیه تحصیلی دارید میتوانید بصورت تلفنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بمنظور عقد قرارداد در زمینه بورسیه تحصیلی  میتوان پس از هماهنگی و بررسی شرایط اختصاصی شما بصورت حضوری در محل موسسه حاضر شوید و یا بصورت الکترونیک و غیر حضوری نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایید .

هزینه دریافت بورسیه تحصیلی از ابتدا تا انتهای کار با توجه به شرایط هر فرد و نوع دانشگاه بین 5000 الی 12000 دلار میباشد.

بله ، ما تمامی متقاضیان در سزاسز جهان بدون محدودیت در زمینه بورسیه تحصیلی خدمات ارائه میکنیم 

فهرست مطالب

خدماتـــــ : بورسیه تحصیلی

سوالات متداول بورسیه تحصیلی

واحد پاسخگویی و پشتیبانی ثبتاگروپ

SABTTA GROUP

چطور میتوان از خدمات ثبتا گروپ در زمینه بورسیه تحصیلی استفاده نمود؟

بمنظور استفاده از خدمات موسسه ثبتا گروپ در زمینه بورسیه تحصیلی میبایست در ابتدا مشاور و وکیل تخصصی شرایط شما را بررسی نموده و سپس با در نظر گرفتن تمام جوانب کار برای عقد قرارداد اقدام نمایید.

برای گرفتن مشاوره در زمینه بورسیه تحصیلی چطور اقدام کنم؟

درصورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه بورسیه تحصیلی دارید ، میبایست از طریق این بخش ابتدا درخواست خود را ثبت و برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، لازم به ذکر است پس از ثبت و تکمیل فرم مشاوره کارشناسان و وکلای این مجموعه حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای عقد قرارداد در زمینه بورسیه تحصیلی باید چگونه عمل نمود؟

بمنظور عقد قرارداد بورسیه تحصیلی میتوانید با هماهنگی قبلی به دفاتر ثبتا گروپ مراجعه نموده و نسبت به امضای قرارداد اقدام نمایید.

آیا خدمات مرتبط با بورسیه تحصیلی در موسسه ثبتا ارائه میشود؟

بله ، خدمات مربوط به بورسیه تحصیلی هم اکنون فعال و قابل ارائه میباشد

هزینه استفاده از خدمات بورسیه تحصیلی چگونه محاسبه میشود؟

درصورتیکه نیاز به دریافت خدمات در زمینه بورسیه تحصیلی دارید ، میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر از هزینه و شرایط آن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه میتوانم با کارشناسان شما در زمینه بورسیه تحصیلی صحبت کنم؟

برای مکالمه تلفنی با کارشناسان ما در خصوص موارد مرتبط با بورسیه تحصیلی میبایست ابتدا از طریق بخش مشاوره درخواست خود را ثبت نمایید ، کارشناسان ما پس از ثبت و تکمیل فرم حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره تخصصی در حوزه بورسیه تحصیلی باید حضوری مراجعه کنم؟

خیر – کلیه فرایند مشاوره در خصوص امور بورسیه تحصیلی بصورت غیر حضوری و تلفنی انجام میشود.

پروسه مرتبط با خدمات بورسیه تحصیلی توسط چه افرادی در موسسه انجام میشود؟

کارشناسان موسسه ثبتا گروپ در زمینه بورسیه تحصیلی دارای حداقل 10 سال تجربه و سابقه فعالیت بوده و با اتکا به این دانش و تجربه امور شما را در این حوزه با بالاترین کیفیت ممکن انجام میدهند.

چه کسانی میتوانند از خدمات ثبتا گروپ در زمینه بورسیه تحصیلی استفاده کنند؟

کلیه متقاضیان در تمام کشورها با هر زبانی میتوانند از خدمات مجموعه ثبتا گروپ در زمینه بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

چقدر طول میکشد تا مشاوران بورسیه تحصیلی بعد از ثبت فرم با ما تماس بگیرند؟

حداکثر ظرف مدت 1 ساعت پس از تکمیل فرم مشاوره ، کارشناسان ما در زمینه بورسیه تحصیلی با شما تماس خواهند گرفت .

تنظیم قرارداد بورسیه تحصیلی با چه شرایطی انجام میشود؟

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی و خصوصی قرادادهایی که در زمینه بورسیه تحصیلی منعقد میشوند میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

آیا خدمات بورسیه تحصیلی بصورت تضمینی ارائه میشود؟

کلیه خدماتی که توسط ثبتا گروپ در حوزه بورسیه تحصیلی ارائه میشوند ، دارای نرخ ریت موفقیت بالای 95 درصد هستند.