اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : ثبت شرکت در کشور لبنان

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *ثبت شرکت در کشور لبنان * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور لبنان * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور لبنان * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute
پرچم لبنان

ثبت شرکت در کشور لبنان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در کشور لبنان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور لبنان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

ثبت شرکت در کشور لبنان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور لبنان

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور لبنان

مراحل ثبت شرکت در کشور لبنان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور لبنان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور لبنان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در کشور لبنان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

پرچم لبنان

محتوای این صفحه عبارتند از:

تأسیس شرکت‌های تجاری در لبنان

انتخاب نوع شرکت به عوامل زیادی از جمله موضوع آن، تعداد شرکا، سرمایه موردنیاز، مالیات، شماره مشاغل، پروژه‌ها و اهداف و غیره بستگی دارد.
به طور کلی، شرکت‌های لبنانی می‌توانند به طور کامل در اختیار اشخاص خارجی باشند، و یک وکیل باید بدون توجه به سرمایه شرکت ثبت شده در لبنان مطابق قانون تنظیم در لبنان ثبت کند.

انواع شرکت‌های تجاری عبارت‌اند از:

1- مشارکتی (عمومی یا محدود)

2- یک شرکت با مسئولیت محدود

 3- یک شرکت سهامی S.A.L یا ناشناس

 4- شعبه یا دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی

 5- نمایندگی بازرگانی

 6- شرکت‌های هلدینگ

 7- شرکت‌های فراساحل

مشارکت (عمومی یا محدود)

الف – مشارکت (عمومی)
از دو یا چند نفر تشکیل شده است.
ویژگی اصلی این مدل سهم شخصی برای هر یک از شرکا است. در این چارچوب، کلیه شرکا شخصاً مسئول بدهی‌ها و تعهدات شرکت هستند.
طبق قانون هیچ سرمایه‌ای لازم نیست. مشارکت باید در ثبت تجاری ثبت شود. تا علامت ثبت تجاری را دریافت کند.
نام شرکت شامل نام برخی یا تمام شرکا است و معمولاً با عبارت ” شرکای او” همراه است.

ب – یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک (محدود)
یک شرکت مشارکتی است که فقط طرفین مربوطه برای تحقق یک پروژه خاص می‌شناسند، اغلب این شرکت‌ها محرمانه هستند برای همین این شرکت‌ها علامت ثبت تجارت را دریافت نمی‌کنند.
قرارداد مشارکت، حقوق و وظایف شرکا و همچنین مشارکت آنها در سود و زیان را تعیین می‌کند. هر یک از شرکا مسئول سرمایه و مسئولیت‌های خود است.


شرکت‌ها مسئولیت محدود LLC

شرکت با مسئولیت محدود از یک تا بیست عضو تشکیل شده و معمولاً نام تجاری دیگری غیر از نام شرکا و به دنبال آن نامه‌های LLC دارد.
حداقل سرمایه این شرکت پنج میلیون پوند لبنان (معادل 3334 دلار) است و باید به طور کامل پرداخت شود.

 

مسئولیت هر یک از شرکا به ارزش سهام متعلق به این شریک محدود می‌شود و سرمایه باید کاملاً به نام شرکت در بانک واریز شود.

 

سمت مدیریت می‌تواند به یک یا چند نفر از شرکا داده شود و مدیر نمی‌تواند به نام شرکت معامله یا معامله‌ای را انجام دهد که در آن منافع شخصی در اخذ آن داشته باشد، مگر در مورد اخذ مجوز قبلی. شرکت‌های با مسئولیت محدود ممکن است در فعالیت‌های بانکی، مالی و بیمه‌ای فعالیت نکنند.

 

 

این شرکت باید با رضایت متقابل بین بنیان‌گذاران و با توجه به شرایط مندرج در اساسنامه که باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود یا قبل از کارمند ثبت تجاری که در آن ثبت شده است، امضا شود، تشکیل شود.
کمبود یا ورشکستگی شریک به معنای نابودی آن شرکت نیست. سهام شرکت با مسئولیت محدود قابل‌مذاکره و یا انتقال به اشخاص ثالث نیستند، مگر اینکه تصویب قبلی از شرکایی که حداقل 75 درصد سرمایه را نمایندگی می‌کنند، گرفته شود.

شرکت سهامی خاص S.A.L یا شرکت سهامی

تشکیل شرکت
این نوع شرکت سهامی شامل سه نفر یا بیشتر است. حداقل سرمایه مجاز باید سی‌میلیونی پوند لبنان (معادل بیست هزار دلار آمریکا) باشد.
سهام این شرکت به صاحبان آنها حق مشارکت در مدیریت را می‌دهد و سهام‌داران حق رأی دارند. این سهام قابل معامله یا قابل انتقال هستند.
مسئولیت هر سهام‌دار محدود به ارزش سهام او است. هیئت‌مدیره 10 درصد از سود خالص را برای تشکیل ذخیره قانونی کنار می‌گذارد تا زمانی که ارزش آن برابر با یک‌سوم سرمایه شرکت باشد و شرکت سهمی برای تعیین حسابرس دارد.

فعالیت‌ها
قانون لبنان منافع سرمایه‌گذاران خارجی را در شرکت‌های سهامی محدود نمی‌کند، اما محدودیتی غیرمستقیمی در برخی موضوعات محدود وجود دارد، از جمله اینکه هیئت‌مدیره باید حداقل تعداد مشخصی از افرادی در لبنان را از دوازده عضو داشته باشد که حداکثر حد مجاز می‌باشد. برخی از محدودیت‌ها مربوط به مالکیت و تجارت در املاک و مستغلات در لبنان است.
به استثنا موارد متعددی که در بالا ذکر شده، مانند املاک و مستغلات، بیمه، شرکت‌های رسانه‌ای و بانک‌ها، هیچ محدودیتی در میزان سرمایه‌ای که می‌تواند در اختیار خارجی‌ها باشد وجود ندارد.
بااین‌حال، تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره باید از ملیت لبنانی باشند، به‌استثنای شرکت‌های هلدینگ و شرکت‌های فراساحل، و هر یک از اعضای هیئت‌مدیره باید تعداد محدودی سهام داشته باشد.
شرکت‌های سهامی حق انتشار سهام و اوراق قرضه‌ای را دارند که می‌توانند به سهام تبدیل شوند.
هرکسی که سابقه کیفری داشته باشد (در لبنان یا خارج از کشور) ، یا در ده سال گذشته ورشکسته شده باشد، نمی‌تواند در فعالیت‌های شرکت سهامی شرکت کند.

مدیریت
هیئت‌مدیره حداقل از سه عضو و حداکثر از 12 عضو تشکیل شده و مسئولیت عملیات شرکت را بر عهده دارد.
شورا یکی از اعضای خود را به‌عنوان رئیس انتخاب می‌کند که مسئول اجرای تصمیمات شورا است. جلسه سهام‌داران حداقل سالی یک‌بار برگزار می‌شود.

تعداد آرا برای هر عضو برابر است با تعداد سهام وی. سهام‌داران ممکن است از آژانس‌ها برای شرکت در جلسات و رأی‌گیری استفاده کنند.
جلسه سهام‌داران اندکی پس از پایان هرسال مالی برای انجام موارد زیر تشکیل می‌شود:
بحث و نهایی کردن حساب‌ها، تصویب به مدیریت و توزیع سود بر اساس آن، همچنین تعیین مدیران جدید و / یا حسابرسان و اخذ هر تصمیم دیگری که باید به نفع شرکت گرفته شود.

لبنان

اسناد موردنیاز برای ثبت نمایندگی شرکت خارجی در لبنان

برای ثبت شرکت در لبنان  نیاز به مستندات و مدارکی است که در زیر این مطلب به طور دقیق برای شما عزیزان گرد هم آورده‌ایم .

یک شعبه یا دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی

شرکت‌های خارجی که مایل به تجارت در لبنان هستند ممکن است برای افتتاح شعبه یا دفتر نمایندگی اقدام کنند.
برای تأسیس دفتر یا شعبه یک شرکت خارجی، هیئت‌مدیره باید وکالت‌نامه را به نفع شخصی که در لبنان اقامت دارد صادر کند که به او اختیار ثبت شرکت در لبنان، نمایندگی آن، امضای اسناد و مدارک را بدهد. تمام اقدامات لازم را از طرف آن انجام دهد
اسناد موردنیاز عبارت‌اند از:
یک نسخه از اساسنامه شرکت، و یک نسخه از تصمیم اصلی شرکت که توسط هیئت‌مدیره برای افتتاح شعبه محلی یا دفتر نمایندگی صادر شده است، مشروط بر اینکه نماینده آن منصوب شده و اختیارات لازم برای کار خود را انجام دهد، و همچنین تعیین یک وکیل برای شعبه مستقر در لبنان.


تفاوت دفتر نمایندگی و شعبه محلی چیست؟

دفتر نمایندگی دفتری است که در بازار کمک فنی می‌کند و با روابط‌عمومی سروکار دارد. طبق قانون، این نوع دفاتر هیچ‌گونه فعالیت تجاری انجام نمی‌دهند، بنابراین دفتر نمایندگی مشمول مالیات شرکت نمی‌شود.

در مورد این شعبه، این شرکت می‌تواند هرگونه فعالیت تجاری را انجام دهد، مگر در مواردی که قانون به شکل خاصی یا شرایط قانونی و یا آنهایی که منحصراً برای شهروندان لبنانی، یا شرکت‌های لبنانی است، لازم دارد.
به همین دلایل، شعبه شرکت خارجی مشمول مالیات شرکتی است.

نمایندگی تجاری

نمایندگی بازرگانی توسط موارد قانون‌گذاری 1967 است که می‌گوید:
نماینده تجاری نماینده‌ای است که به‌موجب حرفه مستقل معمول خود، و بدون اینکه به مجوز خدمات مرتبط باشد، برای تکمیل فروش، خرید، اجاره مذاکره می‌کند یا ارائه خدمات و در صورت لزوم این اقدامات را به نام تولیدکنندگان یا بازرگانان و به‌خاطر آنها انجام می‌دهد.

همچنین به‌موجب نماینده تجاری بازرگانی در نظر گرفته می‌شود که آنچه را که بر اساس قراردادی خریداری کرده است به فروش می‌رساند که شامل اختصاص دادن، نماینده یا توزیع‌کننده انحصاری به وی است.
نماینده تجاری باید لبنانی باشد و باید یک مغازه تجاری در لبنان داشته باشد.

 

الف- در شرکت‌های خصوصی و با مسئولیت محدود:

اینکه اکثریت شرکا لبنانی باشند و اکثریت پایتخت لبنانی باشند و حق امضا برای آنها لبنانی است.

ب- در شرکت‌های سهامی:

اینکه سهام آن اسمی است و بیشتر سرمایه آن برای لبنانی‌ها است و دو سومین نفر هیئت‌مدیره آن لبنانی است و رئیس و مدیرکل هیئت‌مدیره یا شخصی که از طرف رئیس هیئت‌مدیره تفویض می‌شود یا مدیرکل برای همه یا بخشی از سمت‌های مدیریت آن لبنانی است.
توافق‌نامه اعطای نمایندگی یا توزیع انحصاری به شخص، یک قرارداد آژانس در نظر گرفته می‌شود و تنها به شهروندان لبنانی اعطا می‌شود، مگر در موارد متقابل از کشور خارجی.
خاتمه توافق‌نامه علی‌رغم توافق برخلاف آن، به نماینده امکان می‌دهد خسارتی را دریافت کند.
در این مصوبه پیش بینی شده است که دادگاه‌های محلی که نماینده تجاری در آن فعالیت می‌کند، رسیدگی به اختلافات ناشی از قرارداد نمایندگی تجاری را صالح می‌دانند.

 شرکت‌های هلدینگ

این یک نوع خاص از شرکت‌های سهامی است که با قانون شماره 83/45 اداره می‌شود که طبق قانون شماره 772 مورخ 11/11/2006 اصلاح شده است.
بنابراین فعالیت‌های یک شرکت هلدینگ به موارد زیر محدود می‌شود:

 • مالکیت سهام یا سهام شرکت‌های ناشناس یا با مسئولیت محدود، لبنانی یا خارجی موجود یا مشارکت در تأسیس آنها.
 • مدیریت شرکت‌هایی که در آنها صاحب مشارکت یا سهام سهامی است.
 • وام دادن به شرکت‌هایی که در آنها صاحب مشارکت یا سهام‌دار است و آنها را نسبت به بقیه تضمین می‌کند. برای این منظور، شرکت‌‎های هلدینگ می‌تواند مطابق مقررات ماده 122 و قانون تجارت، از بانک وام‌گرفته و اوراق بدهی منتشر کند، مشروط بر اینکه ارزش کل اوراق قرضه منتشر شده در هر زمان بیش از پنج برابر ارزش نباشد سرمایه شرکت هلدینگ بعلاوه ذخایر مطابق با آخرین ترازنامه. با آن موافقت کنید.

نکته: اگر سهم آن، در سرمایه‌ای کمتر از بیست درصد داشته باشد، نمی‌تواند به شرکت‌هایی که در لبنان فعالیت می‌کنند وام بدهد.

 • – داشتن حق ثبت اختراعات، اکتشافات، امتیازات، علامت تجاری ثبت شده و سایر حقوق محفوظ و اجاره آنها به مؤسسات مستقر در لبنان و خارج از کشور.
 • مالکیت اموال منقول یا غیرمنقول، مشروط بر اینکه فقط با توجه به مفاد قانون مربوط به حقوق املاک و مستغلات توسط غیر لبنانی‌ها در لبنان، فقط به نیاز تجارت خود اختصاص یابد.

حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت هلدینگ سی میلیون پوند لبنان (حدود بیست هزار دلار آمریکا) است.
رئیس هیئت‌مدیره می‌تواند خارجی باشد و بدون نیاز به اجازه کار می‌تواند کار خود را شروع کند، به‌شرط اینکه در خارج از کشور باشد. هیئت‌مدیره و سهام‌داران می‌توانند جلساتی را در خارج از لبنان برگزار کنند. شرکت باید در سامانه جامع تجاری و در سامانه جامع ویژه شرکت‌های هلدینگ ثبت شود.

شرکت‌های هلدینگ از معافیت‌های مالیاتی و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند.

شرکت‌های دریایی و نتیجه گیری کلی

یک شرکت فراساحلی محدود به فعالیت‌های خود در خارج از لبنان است و طبق مصوبه قانونی 46 ژوئن 1983، نوع خاصی از شرکت‌های سهامی است.
قانون شماره 19  در مورخ 5/9/2008 تنظیم شد تصمیم بر این گرفت شد تا دامنه فعالیت شرکت‌های فراساحل را گسترش دهد.

همچنین شرط حضور دو شهروند لبنانی در هیئت‌مدیره شرکت حذف شده است و بعداً قانون لبنان ایجاد یک شرکت یک‌نفره را برای این نوع شرکت مجاز دانست. این موضوع شرایط سرمایه‌گذاران خارجی و لبنانی را آسان‌تر می‌کند و آنها را فراهم می‌کند با انگیزه‌های بیشتر برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که فعالیت آنها محدود به خارج از لبنان یا خارج از مرز است. در مورد رئیس هیئت‌مدیره، او ممکن است یک غیر لبنانی مقیم خارج از کشور باشد.
این شرکت هم در سامانه جامع تجاری و هم در سامانه جامع ویژه شرکت‌های خارج از کشور ثبت می‌شود.

شرکت‌های فراساحل فقط در منطقه آزاد لبنان فعالیت می‌کنند. آخرین اصلاحیه فوق‌الذکر دامنه فعالیت‌های خود را در خارج گسترش داد، بنابراین امکان انجام فعالیت‌های زیر را داراست:

 • مذاکره و امضای قراردادها و توافق‌نامه‌ها در مورد عملیات و معاملات خارج از خاک لبنان و مربوط به وجوه مستقر در خارج از کشور یا در مناطق آزاد گمرکی
 • مدیریت شرکت‌ها و مؤسساتی که فعالیت آنها در خارج از لبنان محدود شده است و از صادرات خدمات حرفه‌ای، اداری و سازمانی و خدمات اطلاعاتی و برنامه‌های مختلف به مؤسسات مقیم خارج از لبنان و بنابه‌درخواست آن مؤسسات.
 • عملیات تجارت خارجی چندجانبه در خارج از لبنان در حال انجام است و برای این، شرکت‌های فراساحل می‌توانند مذاکرات، امضای قرارداد، حمل کالا و صدور مجدد فاکتور برای تجارت و فعالیت‌های خارج از لبنان یا از مناطق آزاد گمرکی در لبنان، و این شامل استفاده از امکانات موجود در مناطق آزاد گمرک در لبنان برای ذخیره کالاهای وارداتی برای صادرات مجدد است.
 • انجام تجارت و فعالیت‌های حمل و نقل دریایی.
 • داشتن سهام، سهام، اوراق قرضه و مشارکت در مؤسسات و شرکت‌های خارجی غیر مقیم و وام دادن به مؤسسات غیر مقیم که شرکت خارج از کشور بیش از 20٪ سرمایه خود را در اختیار دارد.
 • بهره‌مندی از حقوق متعلق به آژانس‌‌های مواد و کالا و نمایندگی شرکت‌های خارجی در بازارهای خارجی.
 • افتتاح شعب و دفاتر نمایندگی در خارج از کشور.
 • ساخت، سرمایه‌گذاری، مدیریت و مالکیت کلیه پروژه‌های اقتصادی به‌استثنای ممنوعیت‌های مندرج در ماده دو این قانون.
 • افتتاح اعتبار و وام برای تأمین هزینه عملیات و فعالیت‌های ذکر شده در بالا از بانک‌ها و مؤسسات مالی مقیم لبنان یا خارج از کشور.
 • اجاره دفاتر در لبنان و تملک املاک و مستغلات لازم برای فعالیت آنها با در نظر گرفتن قانون مالکیت خارجی حقوق املاک و مستغلات در لبنان.

شرکت‌های فراساحل از انجام انواع بیمه‌ها، فعالیت‌ها و مشاغل انجام شده توسط بانک‌ها، مؤسسات مالی و کلیه مؤسسات تحت نظارت بانک لبنان منع شده‌اند و انجام تجارت در لبنان غیر از موارد ذکر شده در بالا نیز ممنوع است.

همچنین دریافت سود، درآمد یا درآمد حاصل از وجوه منقول یا غیرمنقول مستقر در لبنان و یا در نتیجه ارائه خدمات به مؤسسات مقیم لبنان ممنوع است، به‌استثنای درآمد حساب‌های بانکی و درآمد حاصل از مشترک شدن در و تجارت اوراق خزانه لبنان.

شرکت‌های فراساحل از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند می‌شوند زیرا فقط یک میلیون پوند لبنان (تقریباً 667 دلار) مالیات ثابت دارند.

 

نتیجه‌گیری: برای ثبت شرکت در لبنان ابداً باید بدانید که چه نوع شرکتی را می‌خواهید راه‌اندازی کنید و در گام دوم باید از چندین نفر (1 یا 12) لبنانی اعلام همکاری کرده و نام و نوع تجارت خود را در سامانه جامع تجارت جهانی و لبنان ثبت کنید.

Rate this page