امروز مورخ: ۳۰ /۰۶ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
06 - ثبت شرکت در کشور چین
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور چین

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در کشور چین را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور چین میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

Ripple 1s 38px - ثبت شرکت در کشور چین

ثبت شرکت در کشور چین فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور چین

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور چین

مراحل ثبت شرکت در کشور چین

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور چین میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور چین را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در کشور چین هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

chongqing china wallpaper 1024x683 - ثبت شرکت در کشور چین

محتوای این صفحه عبارتند از:

ردیف
عنوان
شرح
1
زبان رسمی
ماندارین
2
واحد پول
یوان
3
منطقه جغرافیا
آسیای شرقی
4
پایتخت
پکن

مقدمه

در این مقاله به صورت جامع با کشور چین ،شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در چین ، ثبت شرکت در کشور چین، مراحل ثبت شرکت در کشور چین و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور اشنا خواهیم شد.

چین یکی از اقتصاد های برتر جهان با تولید ناخالص داخلی 14.24 تریلیون دلار آمریکا و یک گذرگاه برای تجارت با بازار های بزرگ آسیا یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت است.

شما عزیزان بعد از مطالعه این مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در خصوص ثبت شرکت در کشور چین می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

سرمایه ‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور چین به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

آشنایی با کشور چین

چین کشوری در آسیای شرقی با جمعیت بیش از 1.43 میلیارد نفر پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. همچنین بزرگترین کشور در میان کشورهای آسیایی است. در چین حدود 230 زبان وجود دارد که زبان رسمی آن، ماندارین است.که حدود 70 درصد مردم با گویش های مختلف آن صحبت می کنند. جمهوری خلق چین با 171 کشور در جهان روابط دیپلماتیک و در 162 کشور سفارتخانه دارد. پکن پایتخت این کشور می باشد همچنین شانگهای اصلی ترین شهر صنعتی و هنگ کنگ پیشروترین مرکز تجاری و بندری است.

چین از سال 1971 وارد سازمان ملل شد. این کشور در گذشته جزو از اعضا جنبش عدم تعهد بود. چین همراه با برزیل ، روسیه ، هند و آفریقای جنوبی جزو اعضای گروه بریکس است که از اقتصادهای مهم در حال ظهور تشکیل شده‌ است. چین کشوری چند ملیتی است ، جمعیتی متشکل از تعداد زیادی گروه های قومی و زبانی که قوم هان بزرگترین گروه قومی این کشور است. که حدود 92 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.

چین یکی از دولت‌های سوسیالیستی که زیر نظر حزب کمونیست و بر مبنای قانون اساسی چین اداره می‌شود. مساحت چین حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع است که پس از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت می باشد. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی جهان و دومین بودجه دفاعی بزرگ جهان برخوردار است.

شرایط اقتصادی در کشور چین

امتیاز آزادی اقتصادی چین 58.4 است که اقتصاد این کشور را در رتبه 107 در شاخص جهانی سال 2021 قرار داده است. نمره کلی اقتصاد آن نسبت به سال قبل 1.1 واحد کاهش یافته است ، دلیل اصلی آن کاهش سلامت مالی است.
چین در بین 40 کشور منطقه آسیا – اقیانوسیه در رتبه 20 قرار دارد و امتیاز کلی آن زیر میانگین منطقه ای و جهانی است. چین 15 قرارداد تجاری ترجیحی در حال اجرا دارد و نرخ تعرفه میانگین وزنی معاملات 4.4 درصد است.

چین به عنوان بزرگترین کشور صادرکننده و دومین وارد کنندهٔ جهان شناخته می شود. همچنین دومین اقتصاد بزرگ جهان بر پایهٔ تولید ناخالص داخلی را در اختیار خود دارد.

اقتصاد چین امروزه یک اقتصاد مبتنی بر مالکیت خصوصی است. دولت چین هنوز بر بخش‌های استراتژیک اقتصاد مانند تولید انرژی و صنایع سنگین مسلط است اما سرمایه ‌گذاری خصوصی در بخش های دیگر به سرعت در حال افزایش است.

عواملی چون بهره‌ وری بالا در تولید ، نیروی کار ارزان و همچنین زیرساخت‌های مناسب سبب شده است که چین یک به تولید کننده پیشرو در جهان تبدیل شود. چین یکی از کشور هایی است که مصرف انرژی زیادی دارد و بیشتر این انرژی را حدود ۷۰ درصد را از زغال‌سنگ تأمین می‌کرد.

chinese 1024x683 - ثبت شرکت در کشور چین

مزایای ثبت شرکت در کشور چین

هر کشوری برای جذب سرمایه گذار و پیشرفت خود در زمینه های مختلف مزایای ویژه ای را برای شرکت ها و سرمایه گذاران در نظر می گیرد . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین هم مزایایی دارد که  در این بخش با آنها آشنا خواهیم شد.

از جمله مزایایی که سبب ترغیب سرمایه گذاران برای تجارت و ثبت شرکت در کشور چین می شوند شامل :

انواع ثبت شرکت در کشور چین

شرکت خارجی (WFOE) : درواقع یک شرکت با مسئولیت محدود است که کاملا متعلق به سرمایه گذار خارجی است. این شرکت می تواند فعالیت های تولیدی ، سرمایه گذاری بر روی شرکت های دیگر و همچنین تجارت محصولات ، خدمات و مواد اولیه را در سطح بین الملل انجام دهد. برای ثبت این نوع  نیاز به حداقل سرمایه 15000 دلار آمریکا است.
شرکت منطقه آزاد چین : این نوع شرکت ازنوع شرکت های صادرات محور است که بیشتر در زمینه صادرات در مناطق ویژه و آزاد اقتصادی چین فعالیت می کنند.
شرکت سرمایه گذاری مشترک : یک شرکت سرمایه گذاری مشترک چین (همچنین به عنوان سرمایه گذاری مشترک سهام چین یا EJV شناخته می شود) معمولاً یک شرکت با مسئولیت محدود استاندارد است که توسط یک خارجی (مشتری) و یک شریک سرمایه گذاری مشترک چینی تاسیس می شود.
دفتر شعبه : استفاده از دفتر شعبه برای گسترش دامنه جغرافیایی شرکت های تجاری ثبت شده در چین است. همچنین سرمایه گذاران می توانند برای پیشنهاد پروژه های محلی یک دفتر شعبه را ثبت کنند.
دفتر نمایندگی : برای ثبت شرکت در کشور چین از نوع دفتر نمایندگی باید توجه داشت که این نوع شرکت نمی‌تواند فعالیت های بازرگانی داشته باشد. در واقع دفتر نمایندگی تنها می تواند اهداف تحقیقاتی یا تبلیغاتی در بازار داشته باشد. 
شرکت دریایی : شرکت دریایی چین یک شرکت هنگ کنگی است. و مشمول سیستم مالیاتی متفاوتی است.

قوانین ثبت شرکت در کشور چین

به دلیل قوانین و مقررات ویژه ای که در کشور چین وجود دارد داشتن یک وکیل و مشاور حرفه ای باعث می شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور چین برای شما بسیار سود آور شود. موسسه ثبتا با سابقه درخشان در زمینه  ثبت شرکت ، مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن مشاورین حرفه ای می تواند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفقی را در کشور چین برای شما به همراه داشته باشد.

برای ثبت شرکت در کشور چین قوانین خاصی وجود دارد که با برخی از مهمترین این قوانین آشنا خواهیم شد:

نرخ استاندارد مالیات بر درآمد شرکت در چین 25٪ سود کل شرکت است. از سال 2018 ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در چین 16 ٪ برای فروش کالا ، واردات کالا ، اجاره اموال ، خدمات تعمیر و پردازش تعیین شده است. همچنین نرخ کاهش 11 درصدی مربوط به خدمات حمل و نقل ، فروش و اجاره املاک غیر منقول ، خدمات پایه مخابراتی ، خدمات ساختمانی ، خدمات پستی ، محصولات کشاورزی و منابع آب و گاز می باشد. اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده باید ماهانه ثبت شود و قبل از پانزدهمین روز ماه بعد ارائه شود.

همه شرکتها باید اظهارنامه مالیاتی موقت خود را ظرف 15 روز از پایان هر سه ماه به مقامات محلی ارائه دهند ، در حالی که اظهارنامه مالیاتی سالانه باید ظرف 5 ماه از پایان سال مالیاتی ارائه شود.

سخن آخر

در این مقاله در خصوص ثبت شرکت در کشور چین ، مزایا ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت در این کشور و … توضیحاتی ارائه شد. که می تواند یک راهنمای کلی برای شما از ثبت شرکت در کشور چین باشد.

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشور چین موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد. تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور چین به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

با توجه به توضیحات بالا و شرایط ویژه ای که کشور چین برای جذب سرمایه گذار در نظر گرفته می توان گفت که ثبت شرکت در این کشور با توجه به شرایط رو به رشد اقتصادی می تواند یک سکوی پرتاب برای دستیابی به شرایط ایده آل و آینده ای درخشان برای کسب و کار شما باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور چین با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.