امروز مورخ: ۰۶ /۱۱ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در کشور کاستاریکا را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور کاستاریکا میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

ثبت شرکت در کشور کاستاریکا فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

مراحل ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور کاستاریکا میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور کاستاریکا را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در کشور کاستاریکا هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

کاستاریکا از جمله کشور های مستقل آمریکای مرکزی است که با موقعیت استراتژیک خود در مرکز قاره آمریکا، به عنوان یک دروازه تجاری ایده آل شناخته می شود و هرساله تعداد زیادی گردشگر و سرمایه گذار خارجی را به سوی خود جذب می کند. کاستاریکا در مورد سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ثبت شرکت قوانین ویژه ای دارد که با آن ها آشنا خواهیم شد. در این مقاله از وب سایت ثبتا به صورت جامع با کشور کاستاریکا، شرایط اقتصادی، ثبت شرکت در کشور کاستاریکا و همچنین مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور آشنا خواهیم شد. شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص ثبت شرکت در کشور کاستاریکا می‌توانید با کارشناسان موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در این مورد شما را راهنمایی کنند. ثبت شرکت در کشور کاستاریکا از جمله موضوع های مهمی است که می بایست با مشاوره و راهنمایی در یک مسیر اصولی انجام شود. موسسه ثبتا به عنوان یکی از شرکت های معتبر در زمینه ثبت شرکت، اخذ ویزا، مهاجرت و… به افراد و سرمایه گذارانی که تمایل به ثبت شرکت در این کشور را دارند خدمات ویژه ای را ارائه می دهد.

آشنایی با کشور کاستاریکا

کاستاریکا یک کشور مستقل است که در آمریکای مرکزی واقع شده است و به عنوان یک شور دارای نظام جمهوری از از 7 استان تشکیل شده است . کاستاریکا مساحتی در حدود 51100 کیلومتر مربع داردکشور پاناما از شمال از شرق با نیکاراگوئه، از جنوب شرقی با دریای کارائیب و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است . جمعیت کشور پاناما در حدود ۵۱۱۰۰۰۰ نفر می باشد و زبان رسمی آن اسپانیایی است. ۴۰ درصد از مردم این کشور سفیدپوست، ۳۱ درصد مستیزو (دورگه سفید و سرخ‌پوست) و سایر مردم از نژادهادیگر هستند. سفیدپوستان این کشور بیشتر اسپانیایی‌تبار هستند. بلندترین قله در پاناما، قله سرو چیریپو با ارتفاعی در حدود ۳۸۱۹ متر است. این قله پنجمین قله بلند آمریکا مرکزی به‌شمار می‌آید. واحد پول این کشور کولون نام دارد. کاستاریکا یکی اعضای بنیانگذار سازمان ملل است و روابط دیپلماتیک مناسبی با همه کشورهای آمریکا و اروپا دارد. این کشور تقریباً 6 درصد از تنوع زیستی کره زمین را در اختیار دارد. تا سال 2013 ، 52.4 درصد از کل سطح کشور با جنگل پوشیده شده بود.

شرایط اقتصادی کشور کاستاریکا

نمره آزادی اقتصادی کاستاریکا 64.2 است و اقتصاد آن را در رتبه 2221 در شاخص 2021 قرار می دهد. نمره کلی آن 1.6 درجه کاهش یافته است ، دلیل اصلی آن کاهش سلامت مالی است. کاستاریکا در میان کشورهای 32 قاره آمریکا در رده چهاردهم قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است. کاستاریکا دارای 13 توافق نامه تجارت ترجیحی است که در حال اجرا است. نرخ تعرفه وزنی معاملات 5.0 درصد است و 64 اقدام غیر تعرفه ای در حال اجرا است. دولت سرمایه گذاری در برخی از بخش ها را محدود می کند. بخش مالی عملکرد نسبتاً خوبی دارد. تأثیر از اول دسامبر سال 2020 ، 1731 مورد مرگ به بیماری همه گیر COVID-19  در کاستاریکا گزارش داده شده بود و پیش بینی می شد اقتصاد آن تا حد زیادی متاثر از آن شود. گردشگری منبع اصلی درآمد خارجی برای اقتصاد کاستاریکا است. در 174 بخش گردشگری این کشور به طور مستقیم 130000 نفر اشتغال دارد. طبق گزارش ECLAC، کاستاریکا در جایگاه سوم در میان کشورهای آمریکای لاتین با کمترین میزان فقر قرار دارد. اقتصاد کاستاریکا از نظر تاریخی مبتنی بر کشاورزی بوده و حتی امروزه نیز به عنوان یک بخش مهم در رشد اقتصاد شناخته شده است.

ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

مزایا عنوان را وارد نمایید

کشورهای مختلف برای جذب سرمایه گذار و پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف مزایا و امکانات ویژه‌ای را برای شرکت‌ها و سرمایه گذاران در نظر می‌گیرند. علاوه بر این هر کشوری دارای یکسری ویژگی‌های خاصی می‌باشد که بسیاری از تجار و سرمایه گذاران را جذب خود می‌کند. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور کاستاریکا هم مزایایی دارد که در این بخش با آنها آشنا خواهیم شد:

 

انواع ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

شرکت با مسئولیت محدود: برای ثبت این شرکت به یک مدیر و دو سهامدار و حداق سرمایه یک دلار نیاز می باشد. این شرکت می بایست یک دفتر ثبت شده در کاستاریکا داشته باشد و باید سوابق قانونی و حسابداری به زبان اسپانیایی ترجمه شود.  اگر این شرکت مدیر مستقر در کاستاریکا نداشته باشد ، باید یک نماینده قانونی برای آن منصوب شود.

شرکت سهامی: برای ثبت این نوع شرکت به سه مدیر و دو سهامدار و حداقل سرمایه یک دلار آمریکا نیاز است. برای ثبت این شرکت همچنین می بایست یک نماینده قانونی منصوب شود.

دفتر شعبه: ثبت دفاتر شعبه به منظور گسترش دامنه جغرافیایی شرکت مادر کاربرد دارد. علاوه بر این سرمایه گذاران می‌توانند برای پیشنهاد پروژه‌های محلی از دفاتر شعبه استفاده کنند. همچنین این دفاتر نیاز به تعیین نماینده مقیم در کاستاریکا دارند.

دفتر نمایندگی: برای ثبت این نوع نهاد تجاری باید توجه داشت که دفتر نمایندگی نمی‌تواند فعالیت‌های بازرگانی داشته باشد. در واقع دفتر نمایندگی به منظور اهداف تحقیقاتی یا تبلیغاتی در بازار کاستریکا کاربرد دارد.

قوانین ثبت شرکت در کشور کاستاریکا

به دلیل قوانین و مقررات ویژه‌ای که در کشور کاستاریکا وجود دارد داشتن یک وکیل و مشاور حرفه‌ای باعث می‌شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور کاستاریکا برای شما بسیار سود آور شود. موسسه ثبتا با سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت، مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن مشاورین حرفه‌ای می‌تواند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفقی را در کشور کاستاریکا برای شما به همراه داشته باشد. برای ثبت شرکت در کشور کاستاریکا قوانین خاصی وجود دارد که با برخی از مهمترین این قوانین آشنا خواهیم شد: بالاترین نرخ مالیات بر درآمد فردی 25 درصد و بالاترین نرخ مالیات شرکت 30 درصد است. بار مالیاتی کلی 22.0 درصد از کل درآمد داخلی است. هزینه های دولت طی سه سال گذشته به 20.2 درصد از کل تولید (GDP) رسیده است و کسری بودجه به طور متوسط ​​6.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است. بدهی عمومی معادل 73.9 درصد تولید ناخالص داخلی است. حقوق مالکیت به طور کلی محافظت می شود. منافع  شرکت ها در زمینه املاک و مستغلات به رسمیت شناخته می شود. دادگاه ها مستقل و بی طرف هستند و به صلاحیت آنها احترام گذاشته می شود. قوانین مربوط به فساد به طور کلی به خوبی اجرا می شود. نرخ مالیات شرکتی استاندارد در کاستاریکا با نرخ 30٪ اخذ می شود. شرکتهایی که درآمد ناخالص آنها کمتر از 98،770 دلار آمریکا است ، 10 درصد و شرکتهایی که درآمد ناخالص سالانه آنها کمتر از 198،700 دلار آمریکا است ، 20 درصد مشمول مالیات هستند. شرکت های صنعتی ، فرآوری و خدماتی مستقر در مناطق آزاد تجاری از معافیت مالیات بر درآمد برای هشت سال اول فعالیت و 50٪ معافیت برای چهار سال آینده برخوردار هستند. کارفرمایان ملزم به مشارکت در تأمین اجتماعی با میزان 26.17٪ از حقوق و دستمزد پایه کارمندان هستند.

سخن آخر

در این مقاله در خصوص ثبت شرکت در کشور کاستاریکا، مزایا ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت در این کشور و … توضیحاتی ارائه شد. که می‌تواند یک راهنمای کلی برای شما از ثبت شرکت در کشور کاستاریکا باشد. برای ثبت شرکت در هر کشوری در ابتدا باید اطلاعات جامعی از شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری آن کشور، انواع شرکت های تجاری ، قوانین و مزایای ثبت شرکت در آن کشور بدست آورید.

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشور کاستاریکا موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد. تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود. ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می‌کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور کاستاریکا به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید.

با توجه به توضیحات بالا و شرایط ویژه‌ای که کشور کاستاریکا برای جذب سرمایه گذار در نظر گرفته می‌توان گفت که ثبت شرکت در این کشور با توجه به شرایط رو به رشد اقتصادی می‌تواند یک سکوی پرتاب برای دستیابی به شرایط ایده آل و آینده‌ای درخشان برای کسب و کار شما باشد. همچنین شما عزیزان می‌توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور کاستاریکا با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.