امروز مورخ: ۲۸ /۱۰ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

افتتاح حساب بانکی در لبنان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به افتتاح حساب بانکی در لبنان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در لبنان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

افتتاح حساب بانکی در لبنان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در لبنان

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در لبنان

مراحل افتتاح حساب بانکی در لبنان

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در لبنان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در لبنان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور افتتاح حساب بانکی در لبنان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

افتتاح حساب بانکی در لبنان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

بانک مرکزی لبنان در سال ‪ ۱۹۶۳‬به عنوان یک بانک تجاری افتتاح و به‌عنوان واحد مستقل از دولت و کنترل و هدایت‌کننده تمامی فعالیت‌های مالی ، پولی ، بانکی و سرمایه‌گذاری معرفی شد.

مرکز این بانک در بیروت بوده و در ‪ ۹‬شهر اصلی این کشور از جمله صور، صیدا، نبطیه، بعلبک و طرابلس شعبه دارد. بانک مرکزی لبنان توسط یک رییس کل و چهار معاون اداره می‌شود و هیات مدیره آن شامل رییس کل،معاونین و مدیران کل دو وزارتخانه دارایی ، اقتصاد و تجارت است.

رییس کل بانک مرکزی هر شش ماه یکبار به پیشنهاد وزیر دارایی و با تصویب کابینه‌ی دولت انتخاب می‌شود. وظیفه اصلی بانک مرکزی ، حفظ ارزش پول لبنان ، مدیریت و نظارت بر فعالیت‌های بانکی و پولی بانک‌ها و تمامی موسسات اعتباری ،مالی و مبارزه با پول شویی است.

قوانین بانک مرکزی در لبنان

بر اساس قوانین بانک مرکزی، تمامی بانک‌های تجاری لبنان به جز بانک‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌های پرداخت‌کننده وام‌های میان و بلند مدت ، باید درصدی از حجم پس‌اندازها و پول‌های در گردش و نقدینگی خود را نزد بانک مرکزی به صورت نقد بسپارند.

مشکلات سیاسی ، اقتصادی و درگیری‌های شدید در سال ‪ ۱۹۹۲‬در لبنان باعث شد تا تورم در این کشور به حداکثر خود برسد و گردانندگان اقتصاد این کشور تصمیم بگیرند اقتصاد لبنان را بر پایه دلار پایه‌ریزی کنند.

این مساله باعث شد تا در سالهای بعد دلار در این کشور نقش قوی تری را بازی کند و با اینکه تورم در سال‌های بعد کاهش یافت اما قدرت دلار در اقتصاد لبنان ثابت ماند به طوری که در سال ‪ ۲۰۰۴‬قدرت این نوع ارز در بازار و اقتصاد لبنان ‪ ۶۸‬درصد و در سال ‪ ۲۰۰۶ ‬تا ‪ ۷۳‬درصد رشد داشت.

در لبنان علاوه بر بانک‌های تجاری، بانک‌های تخصصی وام‌دهنده میان و بلند مدت ، بانک‌های سرمایه‌گذار، موسسات مالی و اعتباری، واسطه‌ای و لیزینگ نیز فعالیت دارند.

بانک‌های تجاری در لبنان

تعداد این نوع بانکها در لبنان به ‪ ۵۴‬مورد می‌رسد که بخشی از آنها (‪ ۳۱‬بانک) با سرمایه‌گذاری مشترک لبنان و کشورهای دیگر تشکیل شده است.
بانک‌های تجاری با سرمایه سرمایه‌گذاران لبنانی عبارتند از :

بانک لبنان و فرانسه ، بانک لبنانی التجاره ، بانکالتجاری للشرق الادنی ، بانک لبنان و المهجر ، فدرال بانک، بانک البحر المتوسط، بانک عوده سرادار للخدمات الخاصه ، بانک بیروت و البلاد العربیه، بانک اللاتی ، بانک بیبلوس، بانک اللبنانی الکندی ، بانک الصناعه و العمل ، بانک عوده (مجموعه عوده سرادار) ، بانک الکویت و العالم العربی ، بانک اللبنانی السویسری ، الشرکه الجدیده لبنک سوریا و لبنان، بانک بیروت ، بانک جمال تراست ، بانک البقاع ، بانک بیمو البنک الاوروبی للشرق الاوسط ، بانک لبنان و الخلیج ، بانک السعودی اللبنانی ، بانک الموارد ، بانک الاعتماد المصرفی ، بانک الاعتماد المتحد،بانک المدینه ، بانک فرست ناشنال و بانک الشرق الاوسط و افریقیا.

افتتاح حساب بانکی در لبنان

بانک‌های تجاری با سرمایه سرمایه‌گذاران مشترک عربی و لبنانی

۱) بانک مصر و لبنان
۲) المصرف التجاری السوری اللبنانی
۳) بانک اینترکونتیننتال لبنان 
۴) بانک الاعتماد البنانی 
۵) مصرف شمال افریقیا التجاری
۶) بانک الکویت الوطنی (لبنان)
۷) بانک الاهلی الدولی
۸) بانک البرکه
۹) بیت التمویل العربی (مصرف اسلامی)
۱۰) بانک اللبنانی الاسلامی

وضعیت سیاسی اقتصادی لبنان و تاثیرات آن بر شبکه بانکی

دولت‌های عربستان سعودی و کویت با شروع جنگ اسراییل علیه لبنان ، برای تقویت لیره و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی لبنان بی‌درنگ به ترتیب یک میلیارد و نیم میلیارد دلار نقد نزد بانک مرکزی لبنان سپردند که این اقدام نقش بسزایی در تامین دلار برای بازار و جلوگیری از کاهش ارزش لیره لبنان داشت.

در حال حاضر لبنان ‪ ۱۳‬میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد و این غیر از حجم طلا و اوراق بهادار دیگر است.

موسسات مالی و اعتباری

شامل بانک های :
۱) الموسسه المالیه العربیه
۲) شرکه الاستثمار التجاریه
۳) الاعتماد التجاری والعقاری
۴) سوجیلیز لبنان
۵) موسسه الاستثمارات المالیه
۶) شرکه لبنان المالیه
۷) بیمو سیکیوریتایزیشن
۸) فیدوس
۹) کاپیتال انفستمنت سرفیسز
۱۰) شرکه لیبانون انفست
۱۱) گلف فایننس اند انفستمنت کومبانی
۱۲) لیبانو فرانسیز فینانس
۱۳) جی. تی. عسیلی و شرکاه
۱۴) سرادار انفستمنت هاوس
۱۵) فاینانشل فوندز ادفایزرز انترناشونال
۱۶) میدل‌ایست کپیتال گروپ
۱۷) اللاید بیزنس انفستمنت کوربوریشن
۱۸) ب. ل. س. فایننس
۱۹) حلاوی انفستمنت تراست
۲۰) المرکز المالی
۲۱) الاعتماد المالی
۲۲) شرکه کفالات
۲۳)کاپیتال فینانس کومپانی
۲۴) الشرکه اللبنانیه للفاکتورینگ
۲۵) شرکه خدمات بطاقات الائتمان
۲۶) الموارد للخدمات المالیه
۲۷)کرادیت تراست
۲۸) مینا کاپیتال
۲۹) شرکه ایش. اس. بی. سی فینانشیل سرویس
۳۰) کاپیتال انفستمنت کوربوریشن
۳۱)بوب فینانس
۳۲) اموال اینفست
۳۳)شرکه امیکس ( الشرق الاوسط )
۳۴) الاعتماد المالی انفست

عنوان را وارد نمایید

همان طور که می دانید موسسه ثبتا همراه و پشتیبان شما در تمامی امور بانکی در خارج از کشور خواهد بود.

در این گزارش قصد داشتیم در مورد وضعیت اقتصادی تاجیکستان صحبت کنیم. همانطور که می دانید برای افتتاح حساب بانکی به یک سری مدارک احتیاج است برای اطلاع از شرایط موجود با کارشناسان ثبتا تماس حاصل فرمایید.