اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : افتتاح حساب بانکی در مراکش

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *افتتاح حساب بانکی در مراکش * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در مراکش * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در مراکش * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در مراکش

افتتاح حساب بانکی در مراکش

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به افتتاح حساب بانکی در مراکش را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در مراکش میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

افتتاح حساب بانکی در مراکش فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در مراکش

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در مراکش

مراحل افتتاح حساب بانکی در مراکش

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در مراکش میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در مراکش را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور افتتاح حساب بانکی در مراکش هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

افتتاح حساب بانکی در مراکش

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

مراکش را با صحرای بزرگ غرب، کازابلانکا و باغ‌های اسرارآمیزش می‌شناسند. صحرا، رنگ‌های حیرت‌انگیز و چای سه عنصر گرم این سرزمین هستند و آن‌را به یک کشوری توریستی تبدیل کرده‌اند.

 مراکش از نظر تامین مالی شرکت‌های کوچک در خاورمیانه رتبه اول را دارد و از این حیث از میانگین جهانی جلوتر است. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به اقتصاد، بانکداری، پرداخت و فین‌تک مراکش و چند چیز کوچک دیگر.

مراکش

مراکش در ساحل جنوبی دریای مدیترانه و جنوب تنگه جبل‌الطارق قرار دارد و دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس توسط این کشور به هم متصل می‌شوند. از سویی مراکش از جایگاهی راهبردی در میان کشورهای شمال آفریقا برخوردار است.

علاوه بر واقع شدن در حوزه جنوبی دریای مدیترانه و جنوب تنگه جبل‌الطارق و نزدیک‌ترین کشور آفریقایی به اروپا، این کشور در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد.

سیستم‌های پرداخت مراکش

هنگام خرید در مراکش، استفاده از پول نقد هنوز رایج‌ترین گزینه است. این غیر قابل انکار است که اقتصاد مراکش با توسل به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، یک مقصد گردشگری بسیار جذاب، داشتن صنعت در حال توسعه، زیربنای خوب و ثبات سیاسی، پیشرفت می‌کند. چنین رشدی اغلب به افزایش فعالیت بانکی منجر می‌شود که تاثیر مثبتی بر اقتصاد دارد.

با وجود این واقعیت که پول اصلی همچنان منبع اصلی پرداخت برای خرید است، تلاش‌های مداوم دولت مراکش مانند تشویق پرداخت کارتی از طریق کاهش نرخ بهره یا کاهش ذخایر مورد نیاز و همچنین اثرات مثبت رشد اقتصاد، در حال تغییر نگرش مردم مراکش هستند. 

علاوه بر نوآوری‌های محصولات و خدمات، سیستم‌های پاداش و تبلیغاتی که توسط بانک‌ها انجام می‌شود، انتظار می‌رود که رشد تجارت الکترونیکی، به رشد بیشتر کارت‌های مالی در مراکش کمک کند.

افتتاح حساب بانکی در مراکش

اقتصاد مراکش

اقتصاد مراکش تحت حاکمیت قانون عرضه و تقاضا نسبتا لیبرال است. از سال ۱۹۹۳، مراکش سیاست خصوصی‌سازی بخش‌های خاص اقتصادی را که در دست دولت بود، دنبال کرده است. این کشور در امور اقتصادی آفریقا نقش مهمی ایفا کرده و با تولید ناخالص داخلی ۱۲۱ میلیون دلاری، پنجمین اقتصاد آفریقاست. در گزارش سال ۲۰۱۵ مجمع اقتصاد جهانی، مراکش به‌عنوان رقابتی‌ترین اقتصاد در شمال آفریقا برگزیده شد.

ماهی‌های بسیار متنوعی در آب‌های نزدیک به مراکش در دسترس هستند. دسترسی به دریای آزاد و وجود منابع عظیم فسفات و دیگر مواد کانی بر اقتصاد مراکش تاثیر مستقیم دارد و چنانچه صحرای غربی را به‌عنوان بخشی از این کشور در نظر بگیریم، ذخایر غنی نفتی، فسفات و گاز همگی اقتصاد مراکش را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

مهم‌ترین بانک‌های مراکش 1

مدیرعامل: محمد الکتانی

تعداد پرسنل: ۱۹۷۵۴ نفر

تعداد شعبه: ۳۹۷۲

مهم‌ترین بانک مراکش، التجاری وفا است؛ بانکی که بخشی از شرکت هلدینگ پادشاهی محمد ششم یعنی SNI است. این بانک از ادغام دو بانک قدیمی مراکش به وجود آمده است. 

وفابانک از سال ۱۹۰۴ و BCM از سال ۱۹۱۱ در این کشور فعالیت داشته‌اند و در سال ۲۰۰۳ تحت عنوان التجاری وفابانک ادغام شدند. ساختمان مرکزی این بانک در کازابلانکا مستقر است.

مدیرعامل: مراد شریف

تعداد پرسنل: ۲۲۱۴ نفر

تعداد شعبه: ۳۶۰

بانک تجارت و صنعت مراکش یکی از بانک‌های قدیمی این کشور، شرکت فرعی متعلق به گروه مالی فرانسوی BNP Paribas است. از دسامبر ۲۰۱۴، این گروه مالی فرانسوی با ۶۵.۰۳ درصد بزرگ‌ترین سهامدار بانک تجارت و صنعت مراکش محسوب می‌شود. 

این بانک از اواسط قرن بیستم، همواره نقش کلیدی در سرمایه‌گذاری مراکش ایفا کرده است.

مدیرعامل: محمد بنچابون

تعداد پرسنل: ۱۱۷۱۲ نفر

تعداد شعبه: ۹۵۰

بانک مرکزی خلق (La Banque Centrale Populaire) یک بانک بزرگ در مراکش است که به اختصار به آن BCP می‌گویند. BCP نقش مهمی در اقتصاد مراکش ایفا می‌کند. 

این بانک خدماتی را به بیش از ۳،۲ میلیون مشتری اختصاص می‌دهد و ۶۰ درصد کل درآمد مراکش خارج از کشور را داراست و اولین بانک شناخته‌شده بین‌المللی این کشور آفریقایی است. BCP در آلمان، انگلستان، کانادا، اسپانیا، فرانسه، جبل‌الطارق، هلند، بلژیک و ایتالیا نمایندگی دارد.

مهم‌ترین بانک‌های مراکش 2

مدیرعامل: عثمان بن جلون

تعداد پرسنل: ۲۱۲۱۵ نفر

تعداد شعبه: ۵۶۵

بانک بی‌ام‌سی‌ایی شرکت خدمات مالی و بانکداری مراکشی است و عثمان بن جلون مدیرعامل و بزرگ‌ترین سهامدار آن است. این بانک در سال ۱۹۵۹ توسط دولت مراکش تاسیس شد و در حال حاضر مالک شبکه‌ای بالغ بر ۵۰۰ شعبه در مراکش و کشورهای فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، جمهوری خلق چین، ایتالیا، آلمان، بلژیک و هلند است. شعبه مرکزی این بانک در کازابلانکا قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس کازابلانکا معامله می‌شود.

مدیرعامل: احمد راحو

تعداد پرسنل: ۱۵۴۲ نفر

تعداد شعبه: ۸۶

سی‌آی‌اچ یک بانک مراکشی است که عمدتا بر بخش‌های املاک، مستغلات و گردشگری تمرکز دارد. این بانک در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و پس از انشعاب به بخش گردشگری در سال ۱۹۶۷، نام آن به سی‌اچ‌آی تغییر پیدا کرد. سی‌آی‌اچ به معنی اعتبار املاک و هتلداری است.

سخن پایانی

همان طور که می دانید موسسه ثبتا همراه و پشتیبان شما در تمامی امور بانکی در خارج از کشور خواهد بود.

در این گزارش قصد داشتیم در مورد امور بانکی مراکش صحبت کنیم. همانطور که می دانید برای افتتاح حساب بانکی به یک سری مدارک احتیاج است برای اطلاع از شرایط موجود با کارشناسان ثبتا تماس حاصل فرمایید.

Rate this page