اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : افتتاح حساب بانکی در عربستان

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *افتتاح حساب بانکی در عربستان * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در عربستان * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در عربستان * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در عربستان

افتتاح حساب بانکی در عربستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به افتتاح حساب بانکی در عربستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در عربستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

افتتاح حساب بانکی در عربستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در عربستان

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در عربستان

مراحل افتتاح حساب بانکی در عربستان

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در عربستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در عربستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور افتتاح حساب بانکی در عربستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

افتتاح حساب بانکی در عربستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

عربستان سعودی بیشترین سهم دارایی‌های منطبق با شریعت را بعد از جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داده است.

 توسعه بانکداری اسلامی عربستان سعودی با تردیـدهایی از سـوی سازمان پولی عربستان سعودی همـراه بـوده است. از آنجایی که هیچ‌گونه توجه ویژه‌ای به مسئله تطابق با شریعت در رویکرد قانونگذاری و نظارت این نهاد پولی در عربستان وجود نداشت، درخواست بانک الرجحی در سال ۱۹۸۳ جهت دریافت گواهی برای تبدیل شدن به اولین بانک اسلامی در این کشور از سوی این سازمان رد شد. 

سرانجام در سال ۱۹۸۸، بانک الرجحی توانست گواهی لازم را دریافت نمود و در سال ۲۰۰۰ میلادی، سودآورترین بانک عربستان سعودی با 363 شعبه شـناخته شد. در واقع این بانک توانسته‌است با درک تمایل مسلمانان این کشور به عدم دریافت ربا، منفعت بالایی کسب کند.

وضعیت بانک ها در عربستان

بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده، ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان طی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، حدود ۱۷۶ میلیارد دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد ۶٫۵ درصدی برخوردار بوده است. 

میزان تسهیلات اعطایی بانک‌ها از سال‌ ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، ۱٫۲ برابر شده و به ۱۲۰ میلیارد دلار افزایش یافته است که به ترتیب عقود مرابحه و اجاره بیشترین سهم را در اعطای تسهیلات به خود اختصاص می‌دهند.

سیستم‌های پرداخت در عربستان

به‌منظور تشویق بیشتر افراد به استفاده از پرداخت‌های الکترونیکی، سازمان پولی عربستان یکسری اقدامات انجام داده است که اولین و مهم‌ترین آنها راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی به نام «مدا» بود. شبکه پرداخت عربستان که به آن مدا گفته می‌شود، تنها سیستم پرداخت در این سرزمین است و تمام دستگاه‌های خودپرداز و پایانه‌های فروش کشور را به یک سوئیچ پرداخت مرکزی متصل می‌کند.

اما سال ۲۰۱۸ خبرهای زیادی در حوزه پرداخت عربستان منتشر شد. شبکه پرداخت داخلی کشور اعلام کرد که به‌منظور تسهیل انجام پرداخت‌های آنلاین برای دارندگان کارت‌ها و فروشندگان داخلی، همکاری مشارکتی با مسترکارت را آغاز کرده است. همچنین ریاض‌بانک با همکاری شرکت جمالتو اولین سری از دستبندهای پرداخت غیرتماسی در کشور را راه‌اندازی کرد.

افتتاح حساب بانکی در عربستان

اقتصاد در عربستان

اقتصاد عربستان را اقتصاد خیلی باز معرفی کرده‌اند که حدود ۳۵ درصد محصولات عمده داخلی آن به بخش خصوصی تعلق دارد. اقتصاد موفق این کشور بر پایه نفت خام است و بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده نفت خام در دنیاست و یک‌پنجم از ذخایر نفتی اثبات‌شده جهان را در خود جای داده است. تفاوت اصلی اقتصادش با کشورهایی مانند ایران در ذخایر امنی است که در اختیار دارد و به‌راحتی می‌تواند آنها را به پول نقد تبدیل کند.

ثروتی که نفت با خودش به همراه آورد، باعث تبدیل این کشور سلطنتی بیابانی به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا شده است. در واقع عربستان سعودی در تولید نفت خام، پالایش نفت، پتروشیمی، سیمان، فولاد، کود شیمیایی و پلاستیک، صنعت موفقی داشته است. همچنین این کشور برنامه‌های بلندمدت سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های پتروشیمی را، آن هم در حدود ۴۷ میلیارد دلار، اعلام کرده است. 

عربستان قصد دارد تا شش شهر اقتصادی هم، تا سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کند که هدف از انجام این کار تنوع بخشیدن به اقتصاد و ایجاد شغل در کشور است.

مهم‌ترین بانک‌ها در عربستان 1

بانک الاهلی بزرگ‌ترین بانک جهان عرب بر پایه میزان دارایی‌ها به‌شمار می‌آید. این بانک در سال ۱۹۵۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر حدود ۴۰۰ شعبه بانک در عربستان سعودی دارد. شعبه مرکزی این بانک در شهر جده، عربستان سعودی قرار دارد و دولت پادشاهی عربستان سعودی مالک اکثریت سهام آن است. بخشی از سهام بانک الاهلی نیز در بازار بورس تداول معامله می‌شود.

 • مدیرعامل: عبدالمجید آل مبارک
 • تعداد پرسنل: ۳۲۰۰ نفر
 • تعداد شعبه: ۳۴۰
 

بانک ریاض یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی در این کشور است و از نظر میزان دارایی‌ها، سومین بانک بزرگ این کشور است. این بانک در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد و دولت هم ۵۱ درصد از سهام آن را در اختیار دارد. در ماه مارس ۲۰۱۸، ریاض‌بانک با استفاده از راهکار امنیت دیجیتال جمالتو، دستبندهای پرداخت غیرتماسی را روانه بازار کرد.

 • مدیرعامل: رانیا محمود ناشر
 • تعداد پرسنل: ۳۷۵۵ نفر
 • تعداد شعبه: ۹۴

مهم‌ترین بانک‌ ها در عربستان 2

گروه مالی سامبا در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند. گروه مالی سامبا در سال ۱۹۸۰ با خریداری شعبه‌های سیتی‌بانک در شهرهای جده و ریاض، راه‌اندازی شد و در حال حاضر ۹۴ شعبه در این کشور و کشورهای بریتانیا، قطر، امارات متحده عربی و پاکستان دارد.

 • مدیرعامل: سورن نیکولاجسن
 • تعداد پرسنل: ۱۵۳۴ نفر
 • تعداد شعبه: ۶۵

الاول بانک، شرکت خدمات مالی و بانکداری عربستانی است که در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی و خدمات بیمه فعالیت می‌کند. این بانک در سال ۱۹۲۶ به‌عنوان اولین بانک عربستان سعودی، توسط سازمان تجارت هلند، تاسیس شد.

 • مدیرعامل: استفانو برتامینی
 • تعداد پرسنل: ۹۶۰۰ نفر
 • تعداد شعبه: ۵۰۰

سخن پایانی

شما عزیزان و همرانان موسسه ثبتا می توانید هرگونه خدمات بانکی خود را در کشور عربستان و دیگر کشورها همچون افتتاح حساب به کارشناسان متخصص ما بسپارید. برای اطلاعات بیشتر با ثبتا تماس حاصل فرمایید.

Rate this page